Mitya’nın Aşkı

Mitya’nın Aşkı

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İvan Aleksiyeviç Bunin'in edebiyatında engin Rus lirizmi, anlatışı ve Avrupa edebiyatının birikimini görmek mümkündür. Akıcı üslubu,doğayı ve insanı birbirini belirleyen birbirine dönüşen bir sevgi ile anlatışı eşsizdir.

Bunin ailesi edebiyatçı üyeleriyle, soylululuklarıyla bilinen bir Rus ailesidir. Bu özelliği devrim sonrasında kendisine yöneltilen eleştrilerin payandası haline getirilse de o eleştiriler karşısında sükunetini korudu. Aslında büyük Rus edebiyatçılarının bir çoğu aynı muameleden edebiyat, sanat hayatlarının belli bir dönemide muzdarip olmuşlardır.dünya edebiyatının en önemli eserlerinden 'Suç ve Ceza' dahi Rusya'da aynı küfre ('saçmalık'denmiştir) maruz kalmıştır.

Bunin'in 'Mitya'nın Aşkı 'adlı eserinde hem Ruslara özgü hissediş biçimlerini, hem Rus edebiyatının birikimini bilmek mümkün hem Goethe'nin hem Shakespeare'nin izlerini görebilmek mümkündür. Mitya'nın Aşkı, çağının romantik ruhunu en iyi yansıtan edebiyat eserlerindendir. Bu kitapta Bunin'in üslubunu yansıttığını düşündüğümüz hikâyelerine de yer verdik. Mihail Şolohov, Boris Pasternak (reddetmek zorunda kalmıştır) ve Aleksandr Soljenitsin'den önce Nobel edebiyat ödülünü kazanan ilk Rus yazar Bunin'dir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.