Mobbing İşyerinde Duygusal Taciz

Mobbing İşyerinde Duygusal Taciz

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İşyerinizdeki duygusal ortam belli belirsiz bir değişim geçirmektedir. Dışlanmaktasınız sanki, açıkça düşmanlık olarak tanımlanamasa da insanların size karşı tavrı değişmiş gibidir... Sonra, nasıl olduğunu anlayamadan kendinizi hedef haline gelmiş bulursunuz. Nerede hata yaptığınızı sorgulamaya, kendinizden kuşkulanmaya başlarsınız. Duygusal şiddet tırmanır. Sizinle birlikte size yardımcı olmaya çalışan ama neler olduğunu sizden daha iyi anlayamayan yakınlarınızı burgacına alır. Kabus yaşamanızın odağındadır artık!..

Adı konmadıkça bir kötülükle baş etmek de mümkün değildir. İş yaşamında maddi manevi çok büyük zarara yol açan duygusal taciz, ancak yakın geçmişte başlı başına bir olgu olarak tanımlandı ve Kuzey Amerika'dan Avrupa ülkelerine, oradan Japonya'ya kabul gören bir isme kavuştu: MOBBING.

Kitapta, bu şiddetin oluşumu, koşulları, duygusal taciz kurbanları ve onların yakınlarına yaklaşım ve yardım yolları, bireysel ve kurumsal mücadele yolları yaşanmış örnekler temelinde açıklanıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.