Modern Kültürde Çatışma
% 19indirim

Modern Kültürde Çatışma

  • 15,00 TL12,15 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Simmel yaşadığı zamanın, tanık olduğu büyük dönüşümün, modernitenin kentin mahşerinin, bireyin yalnızlığının kültürel haritasını çıkarır. Bu harita sayesinde sosyolojinin sosyal bilimler içindeki yerini tanımlar, eleştirel düşünce, kültür kuramı ve kültürel çalışmaların temellerini atar. Toplumsal pratikleri formlar ve imgeler halinde canlandırarak hayatı sanata, sanatı hayata tercüme eder. Simmel’in en kapsamlı çağdaş yorumcusu David Frisby’nin sunduğu Modern Kültürde Çatışma, onun modern kültür, kent ve birey üzerine düşüncesini aydınlatacak üç temel metnini içermektedir.

Kentin ve modernliğin düşünürünün, sosyoloğunun ve filozofunun adı Georg Simmel’dir.
-Werner Jung-

Avangardın ilgi odağı olacak sorunların hepsi Simmel’in metropol üzerine düşüncelerinde saklıdır.
-Manfredo Tafuri-

Kültür sosyolojisi... Kesinlikle onun yarttığı temeller üzerinde mümkün olmuştur.
-Georg Lukacs-

Felsefenin somut konulara dönmesini sağlayarak epistemoloji veya entelektüel tarih üzerine gevezelikten bezmiş olan herkese yol gösteren odur.
-Theodor Adorno-

Yorum Sayısı: 1

simmel metropol de yaşayan bir sosyolog olarak modern hayatın çelişkilerini en net şekilde görme şansına sahiptir. bu kitapta da bireysel kültür, nesnel kültür gibi kavramları üretip metropol hayatını analiz eder. modern hayatın en önemli sebebi olarak da metropol'un uyaranlar yağmuru altında kalan bireyin bıkkınlığı olacaktır.

V
Veysi Uludağ  -   05.02.2016