Modern Yunanca Dilbilgisi

Modern Yunanca Dilbilgisi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu çalışma, Modern Yunanca dilbilgisi üzerinedir. Ülkemizde Yunanca dilbilgisi üzerine az sayıda yayın bulunmaktadır. Bu yayınların içerdiği önemli bazı yanlışlıklar, eksik bilgi, ayrıca akademik olarak kaynak yetersizliği böyle bir yayının hazırlanmasında etken olmuştur. Çünkü Modern Yunanca, özellikle son otuz beş yıl içinde bugünkü haline ulaşmış olsa da, aslında üç bin yıllık dil ve dilbilgisi geleneğine sahip bir dildir ve bu dili öğrenmedeki bazı zorluklar da buradan kaynaklanmaktadır.


Çalışmamız için kaynak olarak Ta nea ellinika ya ksenus Selanik 1990 adlı yayın esas alınmıştır. Söz konusu çalışma, önsözünde de kısaca belirtildiği gibi Çağdaş Yunanca Çalışmaları Enstitüsünün bünyesi altında dönemin bir grup değerli akademisyeni tarafından hazırlanmıştır.


Biz ise bu çalışmayı esas alırken, bu dili öğrenmek isteyen Türk okurunun daha net anlayabileceği, kendi başına da çalışabileceği şekilde yalın ifadelerle, tamamlayıcı bilgiler, örnek yapılar, ayrıca öğretici ve uygulama amaçlı çeşitli edebi metinlerle daha yararlı olmaya çalıştık.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.