• Modernlik Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni% 31indirim
    Modernlik Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni
    Modernlik Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni

Modernlik Küreselleşme ve Türkiye’nin Kimlikler Evreni

  • 20,00 TL13,80 TL

    hopi kampanyası
    0,69 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Küresel gelişmelerin çok uzun bir geçmişi olsa da, yeni ve bugüne ait en önemli özelliklerinden biri, kuşkusuz ‘kimlik’ ve kimliklerin yeniden nasıl tanımlanacağı sorunudur. Günümüzde yoğun olarak yapılan kimlik tartışmaları, küreselleşmeyle birlikte kolektif kimliklerin parçalanması/melezleşmesi üzerinde odaklanmaktadır. Bu tartışmaların yoğunlaştığı kolektif kimlik örüntüsü ise ulusal kimliktir.

Türk ulusal kimliği etrafında yapılan tartışmalarla kimlikler evreninde ortaya çıkan sorunlar, Türkiye toplumunu geleceğiyle ilgili önemli kararlar vereceği bir yol ayrımıyla karşı karşıya bırakmaktadır.

Yazar, bu kitapta bireysel ve kolektif kimliklerin yaşadığı dönüşümü, küreselleşme sürecinin etkileriyle ortaya çıkan “kimlikler siyaseti” çerçevesinde tartışmaya açmaktadır. Bunu yaparken, genel bir kuramsal bakış açısı oluşturabilmek amacıyla modernlik, küreselleşme, kimlik ve ulusal kimlik olgularını, konuyla ilişkileri çerçevesinde ele almaktadır. Oluşturulan teorik zeminden hareketle Türkiye toplumunda kodları geçmişte oluşturulmuş kimlik örüntülerini, etkilenişlerini ve yeni biçimlerini kimlikler siyaseti etrafında tartışmaya çalışmaktadır.


Yorum Sayısı: 2

çoğu insan için kutsal sayılın vatan kavramı çoğu zaman yapay sınırlarla çevrili bir toprağı ifade eder. ama bu sınırlar yokken de o sınırlarda yaşayan insanların yaşam biçimleri sınırlar karşısında nasıl bir tutum sergiler? sınır halkları için sınır ne derece anlamlı bir engeldir? bütün bu soruların cevabını bulacağımız bu kitap sınırın sosyolojisini yaparak ufuk açıcı bir metin sunmaktadır. aynı zamanda sosyolojiye yeni bir alan açmaktadır. sınır üzerine söz söylemeden önce mutlaka uğramamız g

V
Veysi Uludağ  -   05.02.2016

islamcılık batıcılık ve türkçülük gibi ideolojilerin kökenini, kimliki küreselleşme ve küreselleşme ile birlikte melezleşmiş kimlikler üzerine kapsamlı bir çalışmadır

V
Veysi Uludağ  -   05.02.2016