Moral Dünyası Dergisi Sayı:131/ Resulullah'ın Sofrasına Buyurmaz mısınız?

Moral Dünyası Dergisi Sayı:131/ Resulullah'ın Sofrasına Buyurmaz mısınız?

  • 5,00 TL

    hopi kampanyası
    0,25 Paracık

Günlük yaşantımız içerisinde sürekli karşımıza çıkan çeşit çeşit yemek tarifleri, nasıl besleneceğimizi, neyi yeyip, neyi yemeyeceğimizi söyleyen birçok uzman kişinin görüşleri, günlük beslenme alışkanlıklarımızın şekillenmesine yol açan kapitalizm kültürü, daha çok kâr elde edebilmek için genetiğiyle oynanan besinler, sofralarımızın ahengini bozdu.

Oysa Allah (c.c.) açık bir biçimde bize doğru yeme içme biçimini anlatmış ve Resûlullah (a.s.m.) da yaşantısı ile bunu örneklemişti. Namazı nasıl kılacağımızı, nasıl giyineceğimizi, hatta nasıl uyuyacağımızı ayet ve hadislere bakarak öğrenmeye çalışan bizler; elbette sofralarımızı kurarken, yerken içerken de herkesten önce Rabbimize ve O’nun Resûlüne (a.s.m.) danışmalıydık.

Moral Dünyası dergisi olarak bu sayımızda Efendimizin (a.s.m.) sofrasını kapak dosyamıza taşıdık. Dosyamızın en orijinal yönü, Efendimizin (a.s.m.) 1400 yıl önce yediği yemeklerin hadislerde ve siyer anlatımlarında geçen tarifleriyle yeniden sofralarımıza taşınması… Kapak dosyamızın yazarı Ülkü Mensure Solak, uzun yıllar süren araştırmaları sonucu elde ettiği bilgilerle Efendimizin (a.s.m.) zamanında hazırlanan yemekleri o günün şartları içerisinde yeniden sofralarımıza taşıdı. Aslında bu konunun orijinal bir yönü de bizlere yeni sünnetleri hayatımızda uygulama alanı açması. Efendimizin (a.s.m.) yediği yemekleri yiyerek yeni sünnetleri hayatımıza tatbik edebiliriz.

Dergimizin bu sayısında yeni ve orijinal dosyalarımız sizleri bekliyor. Nuriye Çeleğen ile yapılan röportaj Hz. Fatıma’yı tanıma yolunda yeni ufuklar açarken Ömer Baldık tarafından hazırlanan çocuk eğitimi dosyasında Efendimizin (a.s.m.) çocuklara davranışı hakkında bilgiler edineceksiniz.

Yavuz Bahadıroğlu yeni fatihler yetiştirme yolunda ebeveynlere ve topluma düşen görevlere değinirken Mehmet Paksu üç aylar ve Ramazan ayının faziletlerine dikkatlerimizi çekiyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.