MRG ile Karşılaştırmalı Kas-İskelet Ultrasonografisi

MRG ile Karşılaştırmalı Kas-İskelet Ultrasonografisi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ultrasonografinin radyayon içermemesi, duyarlılığı ve dinamik yapısı vergulanarak sık karşılaşılan kas-iskelet hastalıklarının tanısında diğer multiplanar görüntüleme yöntemleri ile birlikte nasıl kullanılacağı okuyuculara sunulmaktadır.


 Farklı vücut kısımlarına göre 13 bölümden oluşan kolay anlaşılır bir başvuru kaynağıdır.


Endikasyonlar, teknik ve normal anatominin gözden geçirilmesinin arsından dejeneratif hastalıklar, inflamatuvar süreçler,travmatik yaralanmalar, tümörler ve diğer çeşitli kas-iskelet problemleri hakkında yazarlar tarafından okuyucuya yol gösterilmektedir.


Yüksek çözünürlüklü ultrasonografisini nasıl yapması gerektiğini öğretmesinin yanı sıra okuyucunun tanı becerisini de geliştirmesini sağlayacaktır.


 Özellikler:  • Ultrasomografi ve karşılaştırmalı MRG görüntüleri ile renkli hasta fotoğraflarından oluşan okuyucunun anlamasına yardımcı yüksek kalitede 864 resim

  • Gözden geçirmeyi hızlandıran ve kolaylaştıran anahtar bilgilerin vurgulandığı listeler

  • Transdüser pozisyonu dahil teknikle ilgili ipuçları

  • Her bölümün sonunda görüntülemeye dair inci ve tuzaklar


 MRG ile Karşılaştırmalı Kas- İskelet Ultrasonografisi radyoloji asistanları kadar başta ortopedi ve acil tıp olmak üzere birçok klinisyenin günlük uygulamalarında kullanabilecekleri pratik bir başvuru kaynağı olmasının yanı sıra, sınavlar öncesi bir gözden geçirme kılavuzu ve radyoloji teknisyenlerinin de kolaylıkla erişebileceği bir el kitabıdır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.