Mücella
% 33indirim

Mücella

  • 25,00 TL16,75 TL

    hopi kampanyası
    0,84 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Nazan Bekiroğlu Nar Ağacı’ndan sonra merakla beklenen yeni romanı Mücellâ’da bizleri 1920-1970’li yılların Türkiye’sinden nostaljik bir hikâyeyle buluşturuyor.

Mücellâ, genç Cumhuriyet’le yaşıt bir kızın, unutulmuş kumaşların, kokuların, alışkanlıkların, iğne oyalarının, kimi yarım kalmış kimi tamamlanmış aşkların, hayatı seyretmekle yaşamak arasında gelip giden kadınların romanı.

Zamanın daha ağır aktığı, hayatın ritminin daha çok mahalle aralarında karar bulduğu vakitler. Gaz lâmbasının ışığında içilen nohut kahvesinin ağızda buruk bir tat bıraktığı dönemler.

Arka planda Türkiye, pek çok çalkantının içinden geçerken bile kendini bildi bileli çeyiz işleyen bir genç kız Mücellâ. Adım adım hayattan çekilirken bunu neredeyse hiç fark etmeyen... Neyi beklediğini bilmeden bekleyen... Derken günün birinde, kıyısında kaldığı hayata son bir çabayla dönmek isteyen...

Sümbül kokulu bembeyaz yastık kılıfları, kanaviçe işli peçeteler, uçları fistolanmış havlular, çeyiz sandıkları arasında…

Hanımeli, yasemin ve leylâk kokulu yaz ikindileri gibi uzun kış gecelerinde de, ya çardağın altında ya hep o soldaki pencerenin içinde...

Mücellâ’nın dupduru ve çarpıcı hikâyesi.

Mücellâ, eserleriyle çağdaş edebiyata damgasını vurmuş Nazan Bekiroğlu’nun incelikli kaleminden hep hatırlanacak bir roman.


Nar Ağacı

Nar Ağacı

Nazan Bekiroğlu

18,42 TL
Yusuf ile Züleyha

Yusuf ile Züleyha

Nazan Bekiroğlu

11,72 TL
La: Sonsuzluk Hecesi

La: Sonsuzluk Hecesi

Nazan Bekiroğlu

16,75 TL
Mimoza Sürgünü

Mimoza Sürgünü

Nazan Bekiroğlu

12,40 TL
Nun Masalları

Nun Masalları

Nazan Bekiroğlu

8,71 TL
Kelime Defteri

Kelime Defteri

Nazan Bekiroğlu

13,06 TL
İsimle Ateş Arasında

İsimle Ateş Arasında

Nazan Bekiroğlu

16,42 TL
Mor Mürekkep

Mor Mürekkep

Nazan Bekiroğlu

12,40 TL
Mavi Lale

Mavi Lale

Nazan Bekiroğlu

11,72 TL
Cümle Kapısı

Cümle Kapısı

Nazan Bekiroğlu

11,72 TL
Yorum Sayısı: 16

Nazan Bekiroğlu'nun kalemi yine şaşırtmadı. Harika bir kitaptı. Durgun bir hayatın akıcı bir kalemle buluşması.

Y
Yeşim Pehlivan  -   05.03.2016

Nazan bekiroğlu en sevdiğim yazarlardan.her kitabı ayrı bir hikaye ayrı bir tat.sıradan olan bir hayat ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi.bize sıradan bir yaşam gibi görünen hayatı bu kadar dokunaklı okumak beni ziyadesiyle etkiledi.unutulmayacak bir kitap oldu benim için.

M
Medine Kamış  -   02.03.2016

Yine Nazan Hoca yine harika bir eser. Nar Ağacı kadar olmasa da yine de ilgi çekici, Trabzon'un bir mahallesinde annesiyle yaşayan sessiz sedasız, kaderine razı Mücella'nın öyküsü.

Z
Zeynep Eriman  -   12.02.2016

Nazan Bekiroğlu nun üslubu oldukça güzel

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016

Nedendir bilmem ama Karadeniz'i çok sevmem ben. Kanım ısınmadı diyebilirim, biraz ön yargılıyım sanırım, bu ön yargımı kıran Nazan Bekiroğlu oldu diyebilirim. Ana hikaye çok tanıdık öyle ki yaşadığınız semtte Mücella abla ile her an karşılaşabilirmişsiniz gibi bir his oluşuyor insanın içinde. Romanın dili çok akıcı ve her zaman ki Nazan Bekiroğlu üslubu. Kesinlikle tavsiye edebileceğim nadir kitaplardan birisi..

A
Ahmet Yılmaz  -   26.09.2016

Kesinlikle okunması gereken bir eser :)

S
Sefa Yilmaz  -   10.09.2016

Nazan Bekiroğlu, Mücella eserinde bir kadının hayatı üzerinden ülkemizin 1920 ve 1970 arasındaki dönemini okurlarına anlatmaya çalışmıştır. Yazar, eserinde kahramanı Mücella ile ülkemizde yaşayan tüm kadınların ortak sorunlarını dile getirmiştir. Mücella, içimizden çıkan biri olduğu için okurlar, Mücellayı çok sevecek ve benimseyeceklerdir. Mücella’ya, annesi tarafından yapılan baskıları, onun bir kadın olarak sosyalleşmesinin engellenmesini ülkemizde neredeyse yaşamayan kadın yok gibidir. Bir...devamını oku

Y
Yasemin Sarıtaş  -   20.06.2016

Detayları bu kadar güzel anlatan, bir tarağı bile öyle betimliyor ki aklınızda canlanmaması mümkün değil. Şöyle yavaş yavaş sindire sindire okuyayım içime işlesin , gönlümden aksın, birazda aklımda canlansın diyorsanız Nazan Bekiroğlu okuyun :)

V
Vahide Yıkılmaz  -   18.04.2016

nar ağacında ki gibi mücella nın bir kasabada geçen hayatını kaleme alan yazar gerçekten mükemmel iş çıkarmış iki günde elimden düşmeden bitirdim kitabı.

N
Nizamettin Özver  -   27.03.2016

Dışınız ne kadar kalabalık olsada içiniz hep yalnız. Mücellada öyle içiniz eziliyor okurken...

Y
Yasemincihancelik   -   18.03.2016

Güzel kitap. Üslubu iyi.

E
Erdal Koyunsever  -   04.03.2016

Sıradan bir hayat nasıl roman olur derseniz buyurun okuyun

M
Meryem Çandır  -   28.02.2016

Nazan Bekiroğlu'nun kalemınden çıkmış olmasının okumak için yeterli olduğu bir kitap daha.Yalnız Mücella bir kitaptan biraz daha fazlası, kurgusu, yaşattıkları roman bittiğinde de hayatınızdan çıkmıyor.

İ
İlazkız  -   25.02.2016

Nazan Bekiroğlu nun kitaplarını çok seviyorum bu kitabı da bir solukta okudum

F
Feyza Bilgiç  -   10.02.2016

O eski çeyiz sandıkları kokuyor bu kitap. Mutlaka okuyun Bekiroğlu'nun ellerine sağlık

P
Pala Okur  -   01.02.2016

okudukça içinde kendinizden bir parça bulacağınız, belki hayatınızda hep olan olay ve kişiler, kısaca hayat, ve farkında olmadan geçen zaman.....

S
Serhat Kapılar  -   06.01.2016