Muhammed Ali
% 7indirim

Muhammed Ali

Hayatı ve Farklı Dönemleri
  • 42,00 TL39,06 TL

    hopi kampanyası
    1,95 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Onun 30 yıllık inişli çıkışlı Amerika serüveninin fırtınalı tarihi boyunca kaç tane Muhammed Ali gördük? Ali; bu serüveni haz, gurur, mizah ve zarafetle yaşadı."


- Budd Schulberg, Chicago Tribune


Roma Olimpiyatlarında hafif - ağır sıklet şampiyonu olarak sahneye fırladıktan otuz yıl sonra Muhammed Ali, hala büyülü bir karakter. Ringdeki başarıları birer efsane: Sonny Liston ile karşılaştığı iki maçta kendini "En Büyük" ilan edişi ve bunu kanıtlayışı; Joe Frazier'a karşı üç destansı savaşı; Zaire'de George Foreman'a karşı nefes kesen zaferi ve ona, ağır sıklet şampiyonluğunu ilk defa elde ettikten 14 yıl sonra, bu unvanı iki kez geri alan ilk adam sıfatını kazandıran dehşetli kaybı ve son zaferi...


Ali'nin hayatı, yalnızca spor sayfalarından değil, gazetelerin ön sayfalarından da izlendi. Zekice hazırlanmış doğrudan anlatımı ve emsalsiz içtenliğiyle yazar Thomas Hauser, bu sıra dışı adamı baştan yaratıyor. Ali'nin aile fertleri, rakipleri, arkadaşları, dünya liderleri ve onu en iyi tanıyan 200'den fazla kişinin anlatımıyla gerçek Muhammed Ali ortaya çıkıyor: son derece inançlı, cıva gibi, cömert ve ringin hem içinde hem de dışında bir meddah.

"Övgü, yergi ve kavrayışla şekillenmiş bu çok yönlü portre, hayranları için bir ziyafet."


- Publishers Weekly


"Çok etkileyici... Bu sıra dışı atletin daha kapsamlı bir portresini görebilir miyiz, bilemiyorum."


- The Sporting News


Thomas Hauser, New Yorklu bir dava vekili. Pulitzer Ödülü adayı ve Akademi Ödüllü bir filme uyarlanan Missing ve The Black Lights: Inside the World of Professional Boxing dahil, toplam on dört kitabın yazarı.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.