Muhasebe Felsefesi
% 19indirim

Muhasebe Felsefesi

  • 15,00 TL12,15 TL

    hopi kampanyası
    0,61 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

“Saatler boyunca aradıkları bir kuruş farkı bulduklarında kendilerini dünyanın en zeki insanı zannederler. Çünkü onlar ‘rakam terbiyecisi’dir.”


Bir rakam terbiyecisinden muhasebe konuşmaları…


“Yazı yokken hesap vardı, yine yazı yokken düşünme vardı. Fakat son üç yüz yılda başta düşünme yeteneğimiz olan felsefeyi, beraberinde ekonomik hayatımızın refleksi olan muhasebeyi günlük hayatımızdan bilinçli bir şekilde çıkardık. (…) Sonuç ortada. Özetle; muhasebenin ‘boş işler’, felsefenin ‘boş laflara’ işaret ettiği toplulukların içine düştüğü başıboşluk tesadüf değil.” diyerek bilim ve felsefeden yararlanırken bunu içten cümleleriyle anlaşılır ve rahat okunur kılan “muhasebe düşkünü” yazıları…


Dursun Ali Yaz: 6 Eylül 1973 Şişli / İstanbul doğumludur. Borsa şirketlerinde altı yıl çalıştı. Bir dönem Adalet Bakanlığı'nda ‘Bilirkişi’ olarak görev yaptı. On beş yıldır muhasebecilik yapıyor. SMMM ve Bağımsız Denetçi unvanlarına haizdir. T.C. Maltepe Üniversitesi İİBF’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış olup halen T.C. Bahçeşehir Üniversitesi ve T.C. Boğaziçi Üniversiteleri eğitim merkezlerinde dersler vermektedir. Çeşitli üniversitelerimizde seminer ve konferanslar vermiştir. Pek çok mesleki dergi, internet sitesi ve ulusal gazetelerde 100’ün üzerinde inceleme ve makaleleri yayımlanmıştır. YAZ, Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği (SPYD) kurucu Yönetim Krl. Bşk. Yardımcılığı yanında Muhasebe ve Finansman Öğretim Üyeleri Bilim ve Araştırma Derneği (MUFAD) üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Arapça, Fransızca ve İngilizce eğitimi almıştır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.