Mühendisler için Vektör Mekaniği Dinamik

Mühendisler için Vektör Mekaniği Dinamik

10. Metrik Baskıdan Çeviri
 • 75,00 TL

  hopi kampanyası
  3,75 Paracık
  Babil.com'da 60> TL ve üzeri ücretsiz kargo kampanyası
 • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Tüm Dünyada en çok beğenilen ve okutulan ders kitapların başında gelen Mühendisler için Vektör Mekaniği Dinamik 10 baskıya erişerek kendi alanında hem zengin içerik hem de tasarımı ve renkli sunumuyla öncü olmuştur.


Mekanik hakkındaki birinci dersin ana amacı mühendislik öğrencilerine her problemi basit ve mantıklı bir biçimde analiz etme becerisini kazandırmaktır. Problemlerin çözümde ise iyi anlaşılmış temel ilkeleri uygulatabilmektir.


Mekanik problemlerini analiz edebilme hedefini gerçekleştirmek için, kitap aşağıdaki stratejileri kullanır: • Tüm konular önce pratik uygulamalar anlatılır.

 • Yeni konular ve kavramlar olabildiğince basitçe anlatılır.

 • Temel ilkeler, basit uygulamaların içerisine yerleştirilerek verilir.

 • Örnek problemlerle, Problemleri Kendi Başınıza Çözme başlıklı özel kısımlarla ve kapsamlı ödev problem setleriyle öğrencilere geniş bir uygulama imkânı verilir.


İçindekiler:


Parçacık Kinematiği - Parçacıkların Kinetiği: Newton’un İkinci Kanunu - Parçacıkların Kinetiği: Enerji ve Momentum Metotları - Parçacık Sistemleri -Rijit Cisimlerin Kinematiği - Rijit Cisimlerin Düzlemsel Hareketi:Kuvvetler ve İvmeler - Rijit Cisimlerin Düzlemsel Hareketi:Enerji ve Momentum Yöntemleri-Rijit Cisimlerin Üç Boyutlu Kinetiği - Mekanik Titreşimler - Ek A Vektör Cebrinin Bazı Kullanışlı Tanımları ve Özellikleri -Ek B Kütle Atalet Momentleri - Ek C Mühendislik Sınavının Esasları - Fotoğraflar - Dizin - Problemlerin Cevapları


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.