Mühendislik Uygulamaları için Matlab
% 2indirim

Mühendislik Uygulamaları için Matlab

  • 37,90 TL37,14 TL

    hopi kampanyası
    1,86 Paracık
  • Tedarik Süresi 5 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 3. baskısını yapan kitapta farklı mühendislik alanlarında çalışan ve eğitim alan kişilerin ihtiyaç duyduğu matematiksel yöntemler MATLAB uygulamaları ile birlikte ele alınmıştır.

Matris işlemleri, cebirsel ve diferansiyel denklem takımlarının sayısal ve sembolik çözümleri, Laplace, Z ve Fourier dönüşümleri ile sayısal analiz yöntemleri gibi mühendislik uygulamaları için önemli konular çok sayıda örneklerle anlatılmıştır. Bunun yanında ele alınan yöntemlerin dinamik sistemlerdeki uygulamaları örneklerle açıklanmıştır. Ayrıca MATLAB ile harici verilerin alınarak işlenmesi için veri giriş-çıkış işlemleri de örneklerle detaylı olarak açıklanmıştır. Son olarak MATLAB kullanıcılarının, gerçekleştirilen uygulamalardaki görsel programlama ihtiyaçlarını karşılayan MATLAB GUI ile grafik kullanıcı ara yüzü tasarımına da yer verilmiştir.

İçerdiği konular itibariyle Mühendislik ve Fen Edebiyat Fakülteleri ile Meslek Yüksek Okullarında okutulmakta olan matematik içerikli meslek derslerinde yararlanılabilecek bir yapıya sahiptir.

 

Konu Başlıkları;

Matlab’a Giriş

Matris İşlemleri

Grafik Çizimleri

Sembolik İşlemler

Denklem Takımlarının Çözümü

Laplace Dönüşümü

Z Dönüşümü

Fourier Dönüşümü

Dinamik Sistem Uygulamaları

Sayısal Analiz Uygulamaları

Veri Giriş–Çıkış Uygulamaları

Grafik Kullanıcı Arayüzü (GUI) Tasarımı


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.