Muhtasar İlmihal

Muhtasar İlmihal

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hepimizin İslami bilgi konusunda eksikliği olduğu günümüzde İslami konularda fazla detaya girmeden insanı bilgilendiren Muhtasar İlmihal eserini herkes okumalı ve çocuklarına da okutmalıdır.

Günümüzde tüketim ekonomisi yüzünden insanlar hayatlarındaki her şeyi madde ile ölçer hale gelmiş durumdadır. İnsanlar, birbirlerine değer verirken artık bilgiye, kültüre, adaba ve ahlaka bakmamaktadır. Başkasına değer vermede tek önemli ölçüt kişinin ekonomik gücü olmuştur. Bu nedenle de insanlar, kendisine ekonomik getiri getirmeyen hiçbir şeye değer vermemekte ve göz ardı etmektedir. Maalesef günümüzde Yüce Dinimiz İslam da Müslümanlar tarafından göz ardı ediliyor. Metafizik sınırlar içerisinde herhangi bir maddi getirisi olmayan İslam dinini göz ardı eden Müslümanlar, kendi mutsuzluklarının da temelini atmış oluyorlar. İnsanların maddi güç kadar ruhlarını besleyen manevi güce de ihtiyaçları vardır. Muhtasar İlmihal gibi eserlerin fazla rağbet görmemesi insanların manevi olarak kendilerini beslemediğinin en büyük göstergesidir.

Günümüzde artık bir hastalık haline gelen tüketim ekonomisi ile başa çıkmanın tek yolu İslamiyet’i yaşamaktan geçer. Kapitalist sistemin bizi atmış olduğu dünyevi zevklerin kollarından ancak İslamiyet sayesinde kurtulabiliriz. İnsanların İslamiyet’e dört elle sarılmasının tek yolu ise İslamiyet’i iyi bilmesinden geçer. Bu nedenle İslamiyet hakkında bizi bilgilendirmek için hazırlanan Muhtasar İlmihal gibi eserlerin hayatımızda önemli bir yer tutması gerekir. İnsanlar, İslamiyet’e, Muhtasar İlmihal gibi eserler ile bilgilenerek ve bilinçli olarak dört elle sarılmazsa, kapitalist sistemin kollarına attığı dünyevi zevklerin peşinde ömrünü tüketir ki bu da insanlığın felaketi anlamına gelir. Kapitalist sistemin her gün bizi içine çekerek biraz daha batırdığı bataklıktan kurtulmak ve huzurlu bir hayat sürmek istiyorsak, bize İslamiyet’i bir ders gibi öğreten Muhtasar İlmihal eserini mutlaka incelemeli, buradan öğrendiğimiz bilgileri sadece zihnimize depolamak yerine hayatımıza da tatbik etmeliyiz. Bu eseri her Müslüman anne ve babanın çocuklarına okutması ve hayatına tatbik yollarını öğretmesi boynunun borcudur. Bu konuda etkili olmak için ise önce anne ve babanın bu bilgileri hayatına tatbik etmesi gerekir. İnsanlar, bazen dini konularda bilgi yetersizliğinden tereddüde düşebiliyorlar. İnsanlar, Muhtasar İlmihal eserini kütüphanelerinde bulundururlarsa tereddüde düştüğü konularda bu esere müracaat edebilirler.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.