Muhtasar Sahihi Buhari (Zübdetü'l-Buhari)
% 34indirim

Muhtasar Sahihi Buhari (Zübdetü'l-Buhari)

  • 64,80 TL42,77 TL

    hopi kampanyası
    2,14 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Allah Azze ve Celle şöyle buyuruyor:


"Allah'a peygambere itaat edin ki, söze merhamet olunsun." (Ali-İmran: 132)


"Kim Rasüle itaat ederse, Muhakkak Allah'a itaat etmiş olur." (Nisa: 80)


"Aralarında hükmetmek için Allah ve Rasülü'ne çağrıldıkları zaman, mü'minlerin sözü sadece işittik ve itaat ettik demeleridir. İşebunlar kurtuluşa erenlerdir." (Nur: 51)


"Peygamber size ne getirdi ise onu alın: size de neyi yasak etti ise ondan uzak durun." (Haşr: 7)


Allah Rasülü sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyuruyor:


"Size iki şey bırakıyorum: bunlara sarıldığınız müddetçe asla sapıklığa düşmezsiniz. O da Allah'ın kitabı Kur'an ve Rasülü'nün sünnetidir. (İmam Malik, el-Muvatta 2/899, Hakim 1/93)


Sahih-i Buhari'yi Müslümanlar Kuran-ı Kerim'den sonra ikinci kaynak olarak kabul etmişlerdir. Muhammed Ümmeti bu kitabı kabul etmiş ve hadislerin tamamının sahih olduğu hükmünü vermişlerdir. Sahih-i Buhari de gerçekten bu övgüyühak etmiştir.


Hadis ulemasının bu kitaba verdikleri önem, bunu anlayıp şerhetmedeki çaba ve gayretleri de bunu göstermektedir. Gerçekten özel olarak Sahih-i Buhari ve genel olarak hadis kitapları büyük çabalarla derlenip hadisler bir araya getirilmiştir. Öyle ki hadis için aylarca yol gidilmiş ve bunun için çok büyük çabalar harcanmıştır. İşte elinizdeki bu Zübdetü'l Buhari'de Sahih-i Buhari'den seçilmeş 1527 hadisi ihtiva etmektedir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.