Mülakat Sınavlarına Hazırlık Soru Bankası
% 15indirim

Mülakat Sınavlarına Hazırlık Soru Bankası

  • 30,00 TL25,50 TL

    hopi kampanyası
    1,28 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Hakimlik, Kaymakamlık, İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı ve Diğer Tüm Kamu Kurumlarının Mülakatları...

Bu Baskısıda Değişenler;

2010 ve 2011 yıllarında yapılan Anayasa değişiklikleri yerlerine işlendi.
"Torba Yasa" olarak bilinen 6111 sayılı Kanun'un ilgili hükümleri yerlerine işlendi ve özellikle bu Kanun ile Devlet Memurları Kanunu'nda yapılan önemli görülen değişikliklere değinildi.
2011 ve 2012 yıllarında yürürlüğe girecek olan Hukuk Muhakemeleri Kanunu, Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu'na yeri geldiğinde atıflar yapıldı.

Danıştay ve Yargıtay'ın yapısında önemli değişiklikler meydana getiren 6110 sayılı Kanun'un ilgili hükümleri yerlerine işlendi.
6216 sayılı Anayasa Mahkemesi'nin Kuruluşu ve Yargılama Usulleri Hakkında Kanun'un ilgili hükümleri yerlerine işlendi.
6217 sayılı Yargı Hizmetlerinin Hızlandırılması Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un ilgili hükümleri yerlerine işlendi.

Bütün sorular gözden geçirilerek kitabın basılma tarihi olan Mayıs 2011 tarihi itibariyle güncel mevzuata uygunluğu sağlandı.
Kitabın bu baskıya hazırlanması esnasında Anayasa Mahkemesi tarafından verilmiş olan iptal kararlarından ilgili olanlar yerlerine işlendi.

2011 yılında yapılan en son İdarî ve Adlî Yargı Mülakatlarında sorulmuş olan sorulara yer verildi ve söz konusu mülakatlarda ağırlıklı olarak sorulmaya başlanan, Avrupa Birliği Hukuku, Tebligat Hukuku, Kadastro Hukuku, Sigorta Hukuku, Deniz Ticareti Hukuku alanları için kitap içinde ayrı bölümler oluşturularak, kitabın mevzuata olduğu gibi mülakatlara da uyumu sağlandı.

Kitabın son bölümüne "Güncel Hukuk Sorulan" adı altında ayrı bir bölüm açılarak adayların mevzuatta yapılan en son değişiklikleri toplu olarak görmesi sağlanmaya çalışıldı.
(Arka Kapak)

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.