Mum Arayan Ülke
% 18indirim

Mum Arayan Ülke

  • 14,00 TL11,48 TL

    hopi kampanyası
    0,57 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yüzyılların karanlığını yırtarak dev bedenini gösteren vakur ve sakin güneş, çevresinde uyandırdığı hayranlık ve korkuya aldırmadan, göklerin yücelerine doğru yükseliyor.


Karanlığı yırtan güneşin aydınlığında bizi, uygarlığımızı, geleceğimizi görüyorum; yıkılan ziguratların gölgesinden yükselecek yeni kuleleri, yakılan kapıların yerine yapılacak yeni altın kapıları görüyorum; on binlerce yıl yaşındaki kudretli ve emekçi insanımızın, tüm hastalıkları bir silkinişte bedeninden ve zihninden atarak kendini yeniden inşa ettiğini görüyorum. Boşuna değil çekilen acılar, birbiri- mize düşmek yerine, sarılarak birbirimize, okyanuslar ardındaki karanlığı sonsuza dek bedenlerimizden çıkardığımızı görüyorum.


Asırlardır kollarımıza, bacaklarımıza vurulan prangalar paramparça oluyor doğuşuyla güneşin; göklere yükselen kollarımızla, Olimpos’a tırmanan devler gibi dev kayaları fırlatıyoruz kendini tanrı sananlara. Çift başlı kartallar, ejderhalar ve aslanlar bir olup öfkeli gözlerle saldırmaya hazır kahramanlarla, yeni bir dünya kurmaya hazırlanıyor. Köroğlu dağları yeniden sarsıyor bugün; ortaçağın kapılarını yeniden kırıyor yirmi bir yaşında Mehmet’im; tüm esir insanları dünyanın, binlerce yılın coşkusu, özlemi ve cesaretini gözlerinden yayan Mustafa Kemal’e dönüşüyor bu sabah.


Mum arayan karanlıklar ülkesi yerini, güneşin ülkesine böyle bırakıyor.


Doğu Uyanıyor

Doğu Uyanıyor

Coşkun Faik Kavala

11,48 TL
Çin Kitabı

Çin Kitabı

Coşkun Faik Kavala

20,5 TL
Ayasofya

Ayasofya

Coşkun Faik Kavala

10,8 TL
1917 Siyah Beyaz Devrim

1917 Siyah Beyaz Devrim

Coşkun Faik Kavala

16,4 TL
Ayasofya

Ayasofya

Coşkun Faik Kavala

14,76 TL
Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.