Müminlerin Annesi
% 25indirim

Müminlerin Annesi

  • 25,00 TL18,75 TL

    hopi kampanyası
    0,94 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
İslam’ın doğuşunu Hazreti Muhammed’in ne genç ve en sevgili eşi Ayşe’nin romanı, biz Batılıların pek iyi tanımadığı insanları, insancı ve dünyayı anlatıyor bize. Bugün bu kitaba ihtiyacımız vardı.
-Steven Pressfield, Gates of Fire’ın yazarı-

Hem epik hem samimi... Muhteşem bir hikâye..
-Amy Tan-

Yedinci yüzyılda, Arabistan’da Muhammed adında yeni bir peygamber ortaya çıkar. Rüyasında bir kadın gördükten sonra onunla evlenmeye kara verince, kızın babası derhal bir düğün töreni düzenler. Ayşe Muhammed’in ın iki karısından en genç olanıdır ve müthiş zekâsı sayesinde Muhammed’in gözdesi olur. Fakat Ayşe, düşmanları tarafından zinayla suçlanınca, Peygamber’in gözündeki ayrıcalığını kaybeder ve masumiyetini ispatlamak zorunda kalır.

Vahiyle aklandıktan sonra kocası tarafından affedilen Ayşe, Medine’deki yerleşim yerlerine saldırı düzenlendiğinde ister istemez Müslümanların saygısını kazanır ve savaş meydanında çok önemli bir oyuncu olur. Muhammed’in hareketi bütün Arabistan’a yayılır, birbirleriyle sürekli savaşan kabileleri birleştirir ve Muhammed aynı zamanda bir devlet adamı haline gelir. Fakat en büyük zaferinden -kutsal şehir Mekke’nin fethi- kısa bir süre sonra Ayşe’nin kollarında ölür.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.