Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler
% 31indirim

Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler

  • 12,00 TL8,28 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler e-kitabı

İnsanın, toplumsal hayatı gibi düşünce hayatının da karmaşıklaştığı bir dünyada “Müslümanca düşünme”nin imkan ve yöntemi nedir? İslam konusunda yeterli “malumat”a sahip olmak, Müslümanca düşünmek için yeter mi? İslam'ın özü ve bütünüyle kaynaştırılamayan bilginin, düşünme etkinliğini oryantalist bakış açısına mahkum etmesi kaçınılmaz olmayacak mı? Edebiyat ve özellikle öykü alanındaki başarılı ürünleriyle de tanınan Rasim Özdenören’in klasikleşmiş eseri…


Müslümanca Yaşamak

Müslümanca Yaşamak

Rasim Özdenören

6,9 TL
Yeniden İnanmak

Yeniden İnanmak

Rasim Özdenören

8,28 TL
Kafa Karıştıran Kelimeler

Kafa Karıştıran Kelimeler

Rasim Özdenören

8,28 TL
Uyumsuzlar

Uyumsuzlar

Rasim Özdenören

6,9 TL
Kuyu

Kuyu

Rasim Özdenören

5,18 TL
Aşkın Diyalektiği

Aşkın Diyalektiği

Rasim Özdenören

11,04 TL
Ben ve Hayat ve Ölüm

Ben ve Hayat ve Ölüm

Rasim Özdenören

13,8 TL
Hastalar ve Işıklar

Hastalar ve Işıklar

Rasim Özdenören

5,86 TL
Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti

Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti

Rasim Özdenören

9,66 TL

İnsanların yaşamış olduğu toplumsal hayatın her gün biraz daha karmaşıklaşması düşünce hayatında da etkisini göstermekte ve insanların düşünceleri de tıpkı toplumsal yaşantısının karmaşıklaşması gibi karmaşık hale gelmektedir. Rasim Özdenören, Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler eserinde bu durama dikkat çekerek Müslümanların doğru bildiği ama aslında yanlış olan düşüncelerinin farkına varmasını sağlıyor. Her Müslümanın bu eseri okuyup, üzerinde bolca düşünmesi gerekmektedir. Günümüzde entelektüelleştirilmeye çalışılan İslam, bu eser ile paha biçilmez değerine yeniden kavuşuyor. Bu eser ile toplum olarak İslam’ı iyi bir şekilde yaşayamadığımızın ve bu yüzdende güçlünün daima haklı çıktığı adaletsizliğin topluma hakim olduğunu görüyoruz.

Rasim Özdenören, Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler eserini her anne ve baba evlatlarına okutmalı ve İslam’ı doğru bir şekilde tanımalarını sağlamalıdır. Bu eser, Müslümanlar için kişisel gelişim anlamına gelmektedir. Bu eseri okuyanlar, manevi huzur bulduğu gibi geleceklerine de artık umutlu bir şekilde bakmaya başlıyorlar. Bu eserde yazarın her değindiği hususta aslında ne kadar zayıf bir zihniyete sahip olduğumuzu ve İslami konularda kendimizi geliştirmemiz gerektiğini birazda kendimizden utanarak idrak ediyoruz. Bu eser ile okurlar, İslami birçok husus hakkında şapkayı önüne koyarak derin bir şekilde düşünecek ve günümüzde uğradığı birçok fikri saldırıya karşı Müslümanca bir zihniyete sahip olmak için elinden geleni yapacaktır.

Bugüne kadar gerek eğitim sistemimiz gerekse televizyon programları ve diğer kitle iletişim araçları ile çağdaş olmayı bizlere yanlış şekilde öğrettiler. Bizlere yanlış şekilde öğretildiği içinde bizler batının saç modeline, giyim tarzına, yaşam stiline uyarak çağdaşlaştığımızı sandık. Hâlbuki çağdaşlaşma süreci bunlarla değil, ilimle ve fenle olmalıydı. Böyle olmadığı içinde bizler çağı İslam’a değil, İslam’ı çağa uydurmak zorunda kaldık. Çünkü nefsani isteklerimizi başka türlü karşılamanın yolu yoktu. Rasim Özdenören, Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler eserinde bu durumun özellikle altını çizerek gençleri dalmış olduğu derin uykudan uyandırıyor. Okurlar, bu eseri okuduktan sonra herkesin hayatında kırılması gereken putlar olduğunu ve bu putları kırmak için mücadeleye başlanıldığı anda toplumunda derin bir nefes alarak huzur bulmaya başlayacağını anlıyor.

Rasim Özdenören, 1940 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesinde hem hukuk hem de gazetecilik okudu. Çok Sesli Ölüm ve Çözülme adlı hikayelerinin filmi de çekilmiştir.

Yorum Sayısı: 3

Günümüzde hayatın ve insanların acımasızlığından daima şikayet ederiz. İnsanlar, günümüzde artık öyle hale gelmişlerdir ki bir yamyam gibi birbirlerini yiyip tüketmektedirler. Böyle bir ortamda tüm insanlar, yaşamsal huzurdan ümidini kesmiş bir şekilde yaşamlarını devam ettirmektedirler. Rasim Özdenören, Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler eserinde insanların düşmüş olduğu bu karamsarlığa itiraz ediyor ve bütün bunlar, İslam’a dört elle sarılmadığınız için başınıza geliyor diyor. Yazar,...devamını oku

Ö
Özer Haklı  -   20.06.2016

Müslümanları öteki din mensuplarından ayıran8 en önemli niteliklerden biri de her amelini, her davranışını “Allah Rızası” için ifa etmesi gerçeğidir. Müslümanın gayesi “Allah’ın Rızasını” kazanmaktır. Halen materyalistik bir bazda işleyen bir kafa yapısının önümüze getirdiği ve gerçekleştirmesini istediği hususların hiçbiri Müslüman için asgari bir düzeyde bile herhangi bir gaye değeri taşımaz. Materyalistik düşüncenin bize gaye diye gösterdiği herşey İslami bir hayatın sonucundan ibarettir.

F
Fatih Aydemir  -   16.02.2016

Müslümanca düşünme ve yaşama üzerine yazılan eser oldukça yalın ve duru. Kitap akıyor resmen. Üslup olarak da üst düzey olan eser Yedi Güzel Adam'dan biri Rasim Özdenören tarafından yazılmış. Bu her şeyden önce bir fikir kitabıdır.

M
Muhammet Enes  -   08.02.2016