Müslümanca Yaşamak
% 31indirim

Müslümanca Yaşamak

  • 12,00 TL8,28 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Müslümanca Yaşamak e-kitabı

"Fakat en önemlisi, Müslümanın kendi iç oluşumunu gerçekleştirmeye çalışmasıdır. Müslümanlar sürçtükleri, tökezledikleri yerde, bunun başlıca sebebinin kendi iç oluşumlarını tamamlamakta gösterdikleri ihmalden kaynaklandığını görmezden gelmemelidir."


En çok okunan çalışmalarından biri olan Müslümanca Yaşamak‘ta Özdenören‘in İslam‘ın bugün nasıl yaşanacağına dair önemli ilkesel ve pratik ipuçları sunuyor.


Yeniden İnanmak

Yeniden İnanmak

Rasim Özdenören

8,28 TL
Kafa Karıştıran Kelimeler

Kafa Karıştıran Kelimeler

Rasim Özdenören

8,28 TL
Uyumsuzlar

Uyumsuzlar

Rasim Özdenören

6,9 TL
Kuyu

Kuyu

Rasim Özdenören

5,18 TL
Aşkın Diyalektiği

Aşkın Diyalektiği

Rasim Özdenören

11,04 TL
Ben ve Hayat ve Ölüm

Ben ve Hayat ve Ölüm

Rasim Özdenören

13,8 TL
Hastalar ve Işıklar

Hastalar ve Işıklar

Rasim Özdenören

5,86 TL
Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti

Yeni Dünya Düzeninin Sefaleti

Rasim Özdenören

9,66 TL

            İnsanlar, yaşamayı çok zevkli bir şey sanırlar ama işin aslı hiç de öyle değildir. Rasim Özdenören, Müslümanca Yaşamak eserinde vurguladığı gibi yaşamak sadece yaşanan sayısız ikilemlerden ve zor sorulardan başka bir şey değildir. Günümüzde bazı sapık düşünceli insanlar, İslamiyet, bu çağda insanların ihtiyaçlarını karşılamadığı için insanlar mutsuz oluyorlar demektedir. Bu eseri okuduktan sonra bu tip insanların niyetlerinin başka olduğuna rahatlıkla kanaat getiriyorsunuz. Çünkü yazar, eserinde İslamiyet’in, Allah (c.c) katında hak din olduğunu, İslamiyet’in, hiçbir fikirle ve amelle uzlaşmaya muhtaç olmadığını, hak din olan İslamiyet’in tek başına insanların ihtiyaçlarını karşılamaya yeteceğini, bu nedenle zaafın İslam’da değil, insanda olduğunu vurgulamaktadır.

            Rasim Özdenören, Müslümanca Yaşamak eserinde insanların tabiatlarına uygun yaşadıkları zaman dinden taviz vermesine gerek kalmayacağını kendisinin de göreceğini belirterek insanlara, yaşamlarınızı adam akıllı gözden geçirin ve kendinize çeki düzen verin uyarısında bulunmaktadır. Yazar, eserinde insanların, İslami bilinç içerisinde yaşayabilmesi için doğru söylemlerin yeterli olmayacağını, bu doğru söylemlerin hayata geçmesi gerektiğini vurgulayarak İslamiyet’i sadece dilde yaşayan insanlara sesleniyor ve söylediklerinizi icra zamanı gelmedi mi diyor. Ayrıca insanlar, doğru söylemlerini yaşama geçirdiklerinde bu zamanla insanda alışkanlık halini alacak ve ibadetler, insana yük değil, yapmaktan keyif duyulan bir hal alacaktır. Yazar, eserinde insanların İslami bilgilerden yoksun olduğu halde derin fıkıh tartışmalarına bile girmekten çekinmediğini söyleyerek çok önemli bir konuya değinmiştir. İnsanlar, şunu hiçbir zaman unutmamalıdır ki İslami konularda konuştukları her şeyden sorumludurlar. Bu nedenle etrafa yanlış aktardıkları bilgilerin hesabını yarın ahirette nasıl vereceğini düşünerek hareket etmeli ve kesin bilmediği konularda etrafa hüküm vermemelidir.

            Günümüzde Müslümanlar, o hale gelmiştir ki Rasim Özdenören, Müslümanca Yaşamak eserinde resmen Müslüman bir insana Müslüman bir şekilde nasıl yaşanacağını anlatıyor. Yazarın, bu eserinde yapmış olduğu tespitlerini 70’li yıllarda yapmış olması ve aradan bir nesil geçtiği halde sorunun yok olması gerektiği yerde gittikçe büyümesi hata nerede sorusunu insanın aklına getiriyor.

            Rasim Özdenören, 1940 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesinde hem hukuk hem de gazetecilik okudu. Çok Sesli Ölüm ve Çözülme adlı hikayelerinin filmi de çekilmiştir.  

Yorum Sayısı: 2

Toplumumuz, Müslüman bir toplum olmasına rağmen Müslümanca yaşamayı bilmiyoruz. Bundaki en büyük etken ise maalesef Müslümanlığın bilincini tam olarak algılayamamızdır. Rasim Özdenören, yaklaşık yarım asır önce yazmış olduğu bu eser ile bizlere Müslümanlık bilincini aşılamaya çalışıyor. Bu eseri okurken şöyle yapın, böyle edin diye herhangi bir yönlendirmenin olmaması dikkatinizi çekecektir. Yazar, eserinde sadece Müslümanlık bilinci üzerine düşüncelerini, sizlerle paylaşmıştır. Bu ise eserin,...devamını oku

H
Hakkı Cesur  -   20.06.2016

Anlamlı güzel denemelerden oluşan Müslümanca yaşamanın gerekliliğini anlatan güzel bir kitap

N
Nilay Kağar  -   08.03.2016