Müslümanlarda Siyasal Tasavvur
% 31indirim

Müslümanlarda Siyasal Tasavvur

  • 22,00 TL15,18 TL

    hopi kampanyası
    0,76 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İslam ve siyaset ilişkileri öteden beri hararetli tartışmalara konu olmuştur. Bu konudaki düşünce ve tezlerin derinlikli olarak değerlendirilmesi ancak İslam siyaset ilişkilerinin tarihsel tecrübeyi dikkate alacak bir şekilde analiziyle yapılabilir. 


Işıl Arpacı, akıcı bir dille kaleme aldığı kitabında, İslam-siyaset ilişkilerini, İslam’ın siyasetinden “siyasetin İslam”ına, İslamcılık akımından Türkiye tecrübesinin özgünlüğüne değin İslam dünyasındaki din-siyaset ilişkilerini çeşitli boyutlarıyla ele alarak bu ihtiyaca cevap veriyor. İslam’ın siyasetine yön veren ana kavramlar ışığında “siyasetin İslam”ının ortaya çıkardığı “tarihsel” gerilimi ve bunun tezahürlerini inceleyen Arpacı, aynı zamanda modern zamanlarda İslam’ın düşünsel açıdan siyasallaşmasına dikkat çekiyor. 


İslam siyaset ilişkilerini, aktörler zemininde inceleyen Müslümanlarda Siyasal Tasavvur geniş bir perspektifle, İslamcılık, din devlet etkileşimi, kolonyalizm, küresel bir durum olarak ortaya çıkan liberal İslam gibi oldukça kapsamlı bir tartışma zeminini ele alıyor.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.