• Mutlu Ölüm% 29indirim
    Mutlu Ölüm
    Mutlu Ölüm

Mutlu Ölüm

  • 15,00 TL10,65 TL

    hopi kampanyası
    0,53 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Mutlu Ölüm e-kitabı
"Mutlu Ölüm", 1930'ların sonuna doğru yazılan, ama ancak 1971 yılında yayımlanan bir roman. Albert Camus (1913-1960) için daha sevimli görünen "Yabancı", daha önce yazdığı "Mutlu Ölüm"ün yayımlanmasını erteletmiş olabilir. Çünkü roman sanatı, 40'lı, 50'li yıllarda daha çok romanın yapısal özelliklerine ağırlık veriyordu. Bir sanat yapıtının yaratıldığı dönemde kusur sayılabilecek kimi özellikleri, daha sonra erdeme dönüşebiliyor. Albert Camus'nün ölümünden on bir yıl sonra günışığına çıkan bu romanını günümüzde öne çıkaran en önemli özellik, onun "romansı" oluşudur. "Mutlu Ölüm", yaratıcısı Albert Camus'ye otuz yıl sonra başkaldırmış ve özgürlüğüne kavuşmuştur. Bu roman, hem çağdaş bir yapıt, hem yazar-yapıt-okur ilişkisinin göz kamaştırıcı bir tanığıdır.

Yorum Sayısı: 2

Cezayir doğumlu Albert Camus'nun edebiyat dünyasına kazandırdığı farklı bir yaklaşımın baş gösterdiği en eşsiz romanlarından biridir. Kendisi bir trafik kazası sonucu vefat etmiştir. Bu romanında ölüm teması egemendir ve varlık olgusunu tüm sıradanlığıyla objektif olarak sunmaktadır. Bir çırpıda okuyacağınız lezzetli bir romandır, iyi okumalar

S
Sultan Çelik  -   10.02.2016

Albert Camus'u okuyalım okutalım. En sevdiğim yazar olan Albert Camus'un bu kitabı bir oturuşta soluksuz okunan ve sizinde kendinizi olayın içerisinde hissedebileceğiniz bir eser. Varoluşçuluğu insana en iyi betimleyen adam!!

D
Dilek Çetin  -   09.02.2016