Mutluluk
% 19indirim

Mutluluk

  • 28,00 TL22,68 TL

    hopi kampanyası
    1,13 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Meryem: Van Gölü kıyısındaki bir kasabada, Allah’ın kendisini 
sevmesinden başka bir şey beklemeyen 17 yaşında bir kız. Şeyh amcasının tecavüzüne uğramış. Bir töre cinayetine kurban gitmek üzere.
Prof. Dr. İrfan Kurudal: İstanbullu tanınmış bir aydın.


Hayattan hiçbir beklentisi kalmamış. Sahip olduğu her şeyi geride bırakarak, teknesiyle amaçsız bir Ege yolculuğuna çıkıyor. Cemal: Gabar Dağları’nda PKK peşinde koşmuş bir komando. Askerliğini bitirip eve döndüğünde ömrünün en zor göreviyle karşı karşıya kalıyor: Ailenin yüzkarası amca kızını töre gereği öldürmesi gerekiyor.


Her biri mutluluğu arayan Meryem, İrfan ve Cemal, kendilerinin, birbirlerinin ve ülkenin ruhunun derinlerine doğru çalkantılı bir yolculuğa çıkıyorlar. Peki, onları neler bekliyor?


Huzursuzluk

Huzursuzluk

Zülfü Livaneli

12,15 TL
Konstantiniyye Oteli

Konstantiniyye Oteli

Zülfü Livaneli

23,49 TL
Kardeşimin Hikayesi

Kardeşimin Hikayesi

Zülfü Livaneli

18,63 TL
Son Ada

Son Ada

Zülfü Livaneli

12,96 TL
Serenad

Serenad

Zülfü Livaneli

26,73 TL
Leyla’nın Evi

Leyla’nın Evi

Zülfü Livaneli

18,63 TL
Arafat’ta Bir Çocuk

Arafat’ta Bir Çocuk

Zülfü Livaneli

12,15 TL
Orta Zekalılar Cenneti

Orta Zekalılar Cenneti

Zülfü Livaneli

25,11 TL
Son Ada'nın Çocukları

Son Ada'nın Çocukları

Zülfü Livaneli

13,77 TL

Zülfü Livaneli, Mutluluk eserini okuduktan sonra bu ülkedeki sorunun bilgisizlik ya da anlayışsızlık değil, bilmişlik olduğunu ve insanların bir de bu bilmişliklerini kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya çalıştığını öğreniyor ve üzülüyorsunuz. Bu eseri okuduktan sonra ülkede her tür yönetim kademesinde bulunan insanların, bir diktatör gibi davranmasının nedeninin halkın, kendi haklarını arayamayacak kadar saflığı olduğunun farkına varıyorsunuz. Bu farkına varış ise sizi memleket meselelerinden tümden koparıyor ve zamanla başbakanın kim olduğunu bilmeyecek hale getiriyor. Yazar, eserinde insanların hayatta esas korkması gereken şeyin dünyaya bir çentik bile atamadan bu dünyadan gitmek olduğunu vurgulamıştır. Bu eser ile birlikte toplumun hangi katmanında olursa olsun cinselliğin her insanı kölesi yaptığının farkına varıyorsunuz.

            Zülfü Livaneli, Mutluluk eserinde milletimizin acınacak halini bir ayna gibi hikayesine yansıtmayı başarmıştır. Yazar, eserinde ülkemizin içerisinde bulunduğu terör, tecavüz ve gelir eşitsizliği gerçeğini etkileyici bir şekilde okurlarına aktarmayı başarmıştır. Yazar, eserinde olay örgüsünü öyle bir birbirine bağlamış ki hikayenin hiçbir yerinde olaylarla bağlantınızı kesmiyor. Yazar, eserinde Van’da yaşayan ve kendine özgü küçük bir dünyası olan Meryem’in hikayesi üzerinden insanların, toplum tarafından bir birey olarak nasıl dikkate alınmadığını ve toplumdaki insanların, yanlış bilgilerle donatılarak yanlış düşüncelere nasıl sürüklendiğini okurken, içinizden olmaz böyle bir şey, olmaz olsun böyle bir sistem diyeceksiniz.

            Zülfü Livaneli, 1946 yılında Konya’da dünyaya gelmiştir. Yazar, müzisyenlik ve yazarlığın yanı sıra siyasete de büyük ilgi duymaktadır. Bir siyasi partiden İstanbul Büyükşehir Başkanlığına da bir dönem aday olmuştur.  

Yorum Sayısı: 6

Zülfü Livaneli, Mutluluk eserinin içeriğinde yer alan hikayede öyle bir üç tane kahraman var ki bu üç kahramanı ömrünüz vefa ederse torunlarınıza bile anlatacaksınız. Bu üç kahramandan birisi, daha on yedisinde olan Meryem’dir. Meryem, tam bir kader kurbanı olmuş ve tecavüze uğrayarak bir izbeye kapatılmıştır. Meryem, bu izbede hakkında verilecek hükmü beklerken durumu, bir idam mahkumunun durumundan farksızdır. İkinci kahramanız ise İrfan Kurudal’dır. İrfan, Harvard’dan mezun olmuş ünlü bir...devamını oku

A
Ahmet Yetmez  -   20.06.2016

Geleneklere, töreye dair can acıtan, dokunaklı, duygu yüklü, filmi de olan muhteşem hikaye...

B
Burçak Bilgin  -   02.02.2016

Herşey bir yana yaşamadığı bir acıyı bir aşkı nasıl bu kadar hissedebilir bir insan . Teşekkürler Zülfü Livaneli .

A
Arzu Duman  -   30.04.2016

Tek keliyle mükemmel ötesi bir kitaptı. Zülfü Livaneli'nin kitabı olduğu için ön yargılı olarak başladığımı itiraf ediyorum. Siyasi ağırlıklı ve biraz da yanlı bir kitap okuyacağımı düşünüyordum. Fakat kitabın her sayfasını okuduğumda daha da çok sevdim. Her sayfada Meryem'i biraz daha sevdim ve tabii Zülfü Livaneli'yi de. Kitap bittiğinde yazara büyük bir sempatim vardı sırf Meryem'i kurtardı, sırf Meryem'i mutlu etti diye. Kesinlikle tavsiye ederim. Hali hazırda çekilmiş bir filmi de olmasına...devamını oku

M
Merve Sarıoğlu  -   04.03.2016

Livaneli yine belli karakterler oluşturmuş, bu karakterlerin hayatlarını doğal bir şekilde birleştirmiş. Elinizden düşüremeyeceğiniz bir kitap sizi bekliyor.

G
Gamze T.  -   02.03.2016

Yazarın bazı kitaplarını yeni yeni fark etmem beni uzuyor

F
Feyza Nur Yılmaz  -   03.02.2016