My Best Friends Are Vocalists

My Best Friends Are Vocalists

 • Geçici olarak temin edilemiyor
 1. 1. Bora Uzer - YOU'RE EVERYTHING A LOVE SHOULD BE 04:44
 2. 2. Fatih Erkoç - AS LONG AS YOU ARE HERE WITH ME 05:12
 3. 3. Sibel Köse - MOON AND YOU 05:40
 4. 4. Şevval Sam - KIMSE DUYMASIN 06:16
 5. 5. Ayşe Gencer - ISTANBUL 04:04
 6. 6. Sanem Kalfa - SIR 05:56
 7. 7. Ece Göksu - TRY TO FORGET 05:40
 8. 8. Meltem Ege - NIHAVEND 05:41
 9. 9. Gökhan Özoğuz & Ceylan Ertem - AN 05:37
 10. 10.B. Ilham Gencer & Ipek Dinç - MUSICAL LETTER 03:51
 11. 11.Dolunay Obruk - ALIŞTIRIYORUM 04:54
 12. 12.BLUES FOR AYŞE 06:29

Türkiye’nin en önemli vokalistleri bu albümde

Rock müzik severlerin Athena grubundan bildiği, müzik hayatına bas gitarla başlayıp müzik bölümünde kontrbasa geçiş yapan ve yıllardır Türkiye’nin en üretken caz müzisyenlerinden biri olan besteci ve basçı Ozan Musluoğlu’nun dördüncü stüdyo albümü “My Best Friends Are Vocalists” Sony Müzik etiketi ile müzikseverlerle buluşuyor.

2009’da “Coincidence”, 2011’de “40th Day”” albümlerini yayımladıktan sonra 2012’de “My Best Friends  Are Pianists” albümüyle efsanevi Ray Brown’ın “Arkadaşlarımdan bazıları...” projesini  yeni bir bakışla uyarlayan Musluoğlu, bu  kez “My Best Friends Are Vocalists” albümüyle birbirinden değerli müzisyeni bir araya getiriyor.

Fatih Erkoç, Şevval Sam, Gökhan Özoğuz(Athena), Bora Uzer, İlham Gencer, Ceylan Ertem ve Türkiye’nin önde gelen caz vokalistleri  Sibel  Köse, Ayşe Gencer, Sanem Kalfa, Ece Göksu, Meltem Ege,  Dolunay Obruk ve İpek Dinç’in konuk oldugu  “My Best Friends Are Vocalists” albümünde  aynı zamanda Neşet Ruacan, İmer Demirer, Önder Focan, Sarp Maden, Kamil Özler, Dave Allen, George Dumitriu gibi çok değerli müzisyenler yer alıyor.

“My Best Friends Are Vocalists” albümünün ‘house band'inde de  Ozan Musluoğlu’na (kontrbas); Şenova Ülker(trompet), Bulut Gülen(trombon), Engin Recepoğulları (saksofon),  Uraz Kıvaner, Can Çankaya, Elvan Aracı (piyano), Ferit Odman (davul) gibi caz dünyasinin önde gelen müzisyenleri eşlik ediyor.

Tüm sanatçılara hemen hemen eşit sürenin ayrıldığı albümde vokalistlerin tonuna ve tarzına göre enstrümanlarda yeni ses dengeleri sağlanmış ve her parça için ayarlar yeniden düzenlenmiş.

Dünyanın en iyi kontrbasçılarından Ron Carter’ın “Cazın geleceği çok emin ellerde” diyerek yorumladığı Ozan Musluoğlu’nun “My Best Friends Are Vocalists” albümünde, Boston Belgesel ve Kısa Film Yarışması’nda ödüle değer bulunan “Türkiye’de Caz Belgeseli”nin yönetmeni Batu Akyol tarafından hazırlanan bir de DVD yer alıyor. Bu DVD’de albümde yer alan tüm parçaları solistleriyle birlikte kayıt ânıyla eşzamanlı olarak izleyebileceksiniz.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.