Nacizane Öykühane
% 27indirim

Nacizane Öykühane

  • 22,00 TL16,06 TL

    hopi kampanyası
    0,80 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Hayal ve gerçeğin buluşma noktasında, bana göre gizemli hikayeler türünden... Hoca Nasrettin, Aziz Nesin, Ömer Seyfettin nasıl kalıcı izler bıraktı ise; edebiyatımızın zenginliklerini, birikimleri ile uzmanlık alanında billurlaştırıp sanatseverlerin beğenisine arz eden Kabadayı da öyle izler bırakacak.


- Şusiyad Başkanı: Hikmet Okuyar


Bu kitap için geç kalmış bir proje diyorum. Çocukluğumdan beri birçok öykü kitabı okumuşumdur fakat Çetin Kabadayı'nın kısa ancak muhteşem öyküleri kadar neredeyse hiçbirinden bu kadar haz almamıştım. Öykünün sonunu büyük bir merakla bekliyor ve müthiş bir heyecana kapılıyorsunuz. Kullandığı dil de o kadar samimi ki kendinizi ister istemez öykünün kahramanlarının yerine koyuyorsunuz.


- Kemal Bozkurt / Genel Yayın Yönetmeni: Boston


Öykülerinde hayatın ta kendisi vardır. Sıcak doğal halleriyle; karakterler okuyucuya yabancı gelmez. Kabadayı, "Öyüklerin Prensesi"dir. Türk Edebiyatı ve okuyucusunun böyle bir öykücüyü keşfetmekten keyif alacaklarına inanıyorum.


- Mustafa Filizman / Yazar


"Bazı şeyleri hiç fark etmediğimi onu okudukça fak ettim. Farklı konular, farklı bakış açısı... Özellikle hikayelerinde hayatın gerçeklerini görür bazen gülerken düşünür, bazen de düşünürken gülmeye başlarsınız. İyi ki onu okudum..."


- Mine Bayat / Biyolog


Çok yönlü, baktığını görebilen bir düşünür, bir yazar, bir şairdir. Görüş açısının ne kadar geniş olduğunu hemen her yazısında gösterir. Üretkenliği, mütevazı kişiliği ile yeni kalemlere örnek gösterilen yazar, romanlarında, masallarında başarılı olduğu kadar öykülerinde de oldukça başarılıdır. Okumaktan zevk aldığım bir kalemdir.


- Haşim Kalender / Şair


"Fatma Ç. Kabadayı" Anadolu edebiyatının genç temsilcilerinden olup Anadolu kokan roman ve öyküleriyle metropol kalemşörlerinin karşısında okuyucunun karşısına çıkan bir genç kız gibi dimdik durur. Türkçeyi en iyi kullanan yazarlarımızdandır. Bir su gibi berrak olan ve bir güneş gibi içimizi aydınlatan, bal tadındaki tarihsel, sosyolojik saptamalarından dolayı içten kutluyorum.


- Araştırmacı Gazeteci Yazar: Erhan Palabıyık


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.