Nar Taneleri
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Yazdıklarınızı büyüdüğünüzde yeniden okuyun.
Doğan Hızlan

Yazının kalıcılığı beni küçük yaşımdan beri etkilemiştir. Konuşmaların kanatlanarak uçup gittiğini düşündüğümde, hemen yazmaya başladım, belki de yazarlık isteğinin erken yaşlarda insanı gelip bulması böyle bir şeydi.
Öyküler...
Hepimizin anlatacağı, yazacağı bir öykü vardır. Kendimize göre önemlidir, çünkü kişiliğimizin yansıması bu satırlarda kendini gösterir.
Kitapta okuduğum yazılar, ilk kalem denemelerinin içtenliğini, titreşimini taşıyor.
Şimdi yazdıklarınızı okurken ileriyi düşünmeyebilirsiniz, gelecek yılları çok uzak görebilirsiniz.
Ama yıllar sonra -eskiden olsa sararmış kâğıtlardaki yazıları derdim- bu öykülerin yazarları tekrar bu kitabı okuduğunda, nereden nereye geldiğini, düşüncelerindeki, yaşamı algılamadaki ayrımı görecek.
Okur olarak bizler, geleceğin adından söz edilecek yazarlarının ilk metnini okuyacağız belki de!
Dolayısıyla bu kitaptaki yazılar, yalnız hoş bir anı olarak kalmayacak, gelecekte bugüne ışık tutacak.
Bu kitaptan ben de alacağım, başka dostlarıma da almalarını salık vereceğim. Çünkü kutsal bir amaca gidecek bu kitabın gelirleri... "Baba Beni Okula Gönder" kampanyası için ÇYDD'ye bağışlanacak.

Kitapta yer alan çizimlerin, yazıların sahibi öğrenciler, ülkenin çeşitli yerlerinde okuma olanağı bulamayan yaşıtlarına / arkadaşlarına okuma imkânı verecekler. Okula gidemeyenlerin gitmesini sağlayacak, bu yazıları ileride tekrar hatırladıklarında, toplumsal sorumlululuklarını sürdürmek isteyecekler.
Bir amaç için yazılanlar ayrı bir güzellik taşıyor benim için.
Umarım bu kitapta ismi geçen kardeşlerim, ileride yazmaya devam ederler. Umarım ilerideki yaşlarda da bu kitapla gerçekleştirdikleri toplumsal görevin önemini bilirler ve aynı gayretle devam ederler.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.