Nasipse Adayız
% 19indirim

Nasipse Adayız

  • 18,50 TL14,98 TL

    hopi kampanyası
    0,75 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Bu akşam da bilmem ne düğün salonundayım. Yemekli davet var. Her zamanki gibi çelengimizi önceden gönderdik, uygun saatte de yerimizi aldık… İçerisi çok kalabalık. İstanbul'da en çok sayıda kendilerinin olduğunu iddia eden bilmem nerelilerin dayanışma gecesi yapılıyor. Uzun masalara karşılıklı oturmuş, yemek yiyen, konuşan, öpüşen orta yaş ve üzerinde erkekler doldurmuş ortalığı. Kalın bıyıklı, koca kafalı bir yerel sanatçı sazıyla bir şeyler çalmış, sonra da ara vermiş, dinleniyor… Sahnedeki takım elbiseli, beyaz gömlekli, enine çizgili bordo kravatlı, kel kafalı, ortadan uzunca boylu, heyecanlı adam kim? Benim tabii ki. Pazarlıklar, imaj operasyonları, anket dümenleri… Bağlamalar, ayarlamalar, gecelere katılmalar, "yukarıya" ulaşmaya çalışmalar… Oy ve ilişki peşinde delidolu bir uğraş… İnsana aklını yediren bir takıntı… Arada, hayat ve anlam muhasebesi ve kırık bir aşkın tamirine dair solgun bir ümit… Küçük ve büyük siyasetin deveranlarını, ikbal hesaplarını bütün hararetiyle anlatan trajikomik bir novella. Ercan Kesal'ın bilinen sahiciliğiyle, sıcak üslubuyla…


Peri Gazozu

Peri Gazozu

Ercan Kesal

14,98 TL
Cin Aynası

Cin Aynası

Ercan Kesal

20,66 TL
Evvel Zaman

Evvel Zaman

Ercan Kesal

12,15 TL
Yozgat Blues

Yozgat Blues

Ercan Kesal

21,96 TL
Küf

Küf

Ercan Kesal

24,18 TL
Hükümet Kadın 2

Hükümet Kadın 2

Ercan Kesal

4,1 TL
Yorum Sayısı: 2

peri gazozuyla kitaplığıma müthiş giriş yapan ercan kesal'ın bu kitabı konusu itibariyle beni cezbetmekten biraz uzaktı. zira şu günlerde siyasete bürokrasiye ve politikaya yeterince maruz kaldık. elbette kitabın anlatmak istediği de o çirkinlikler. doktor eline sağlık!

A
Ayşegül Funda Alp  -   24.02.2016

Nasipse Adayız romanı Ercan Kesalın başarılı anlatımını okuyucuya sunan eserlerinden bir tanesi. Günlük hayatımızda göreceğimiz insanların bürokrasi yaşamlarına bir bakış sunmuş. Kesal'ın romanlarında anadolu insanının sade dilini görebiliyor bu sadeliği güzel anlatımla birleştiriyoruz. Büyük Şehir siyasetine bulaşmış bir doktorun hikayesini sunuyor.

E
Emrah Öğütmen  -   16.02.2016