Nazım Hikmet Bütün Şiirleri Kutulu

Nazım Hikmet Bütün Şiirleri Kutulu

Delta Boy
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Tek kitap"la kitaplıklar kuran Delta Dizisi, bu kez dünya şairi Nâzım Hikmet'i ağırlıyor.
Şairin Bütün Şiirleri, eksiksiz olarak tek bir ciltte bir araya geliyor. Farklı tasarımı ve baskı kalitesiyle beğeni toplayan Delta Dizisi, Türk şiirinin yatağını değiştiren bu büyük dizelerin tamamını avucunuza bırakıyor, sekiz kitabı elinize sığdırıyor... Çağdaş şiirimizde bir klasik olan, dünya şairi Nâzım Hikmet'in kaynak metinler temelinde yeniden gözden geçirilerek yayımlanan şiirleri, Delta Dizisi'yle şimdi bir arada.


İki bin sayfayı aşan Bütün Şiirleri, 835 Satır, Benerci Kendini Niçin Öldürdü, Kuvâyi Milliye, Yatar Bursa Kalesinde, Memleketimden İnsan Manzaraları, Yeni Şiirler, Son Şiirleri ve İlk Şiirler'i içeriyor.


Nazım Hikmet, Bütün Şiirleri eserinde şairin, bütün şiirleri bir araya toplanmıştır. Nazım Hikmet’i bütün yönleriyle tanımak isteyen okurlar, bu eserin içeriğinde yer alan şiirleri ile onun hakkında geniş bir bilgi sahibi olabilirler. Bazı insanlar, anlatılmaz, ancak yaşanır ve hissedilir. O insanları, ancak bu şekilde anlayabilirsiniz. Nazım Hikmet’de böyle bir insandır. Bunun için olacak ki bugüne kadar hep yanlış anlaşılmış ve az sayıda insan, onu gerçek manada tanıyarak anlayabilmiştir. Onun hakkında fazla söze gerek yoktur. Bu eseri, elinize alarak okumanız onu tanımak için yeterli olacaktır.  

            Nazım Hikmet, Bütün Şiirleri eserinin içeriğinde yer alan bir şiirinde okurlarına yaşamayı anlatıyor. İnsan, basit yaşamalıdır. Susadığı zaman su içecek kadar, iki ile ikinin dört etmesi kadar basit yaşamalıdır. İnsan, sevdiği zaman lafı dolandırmadan seni seviyorum diyebiliyorsa ve sevgisini basit bir öpücükle karşı tarafa hissettirebiliyorsa basit yaşıyor demektir. İnsanların, basit yaşayabilmeleri için hayattan beklentilerinin de basit olması gerekir. Bir gün ölecekmiş gibi basit yaşayacaksın basit diyor. Hayatta ihtiyacın sadece çay, simit ve peynir olacak diyerek aslında mutluluğun formülünü okurlarına vermiştir. Demek ki çok para ile evler ve arabalar ile arsalar ile kısacası servet ile mutlu olunmuyor. Mutlu olmak için sınırsız ihtiyaçlara sahip olmaya gerek yoktur. Çay, simit ve peynir mutlu olmanın gerçekten de en güzel yoludur. 

            Nazım Hikmet, Bütün Şiirleri eseri ile Türk dünyasının yetiştirmiş olduğu en büyük şairlerden birinin dünyasına giriyorsunuz ve o dünyadan bir daha ayrılmak istemiyorsunuz. Çünkü yaşam boyu aramış olduğunuz huzuru o dünyada buluyorsunuz. Bir insan, kendisini unutacak derecede dikkatini bir kitaba verebilir mi? Böyle bir şey imkansız diyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu eseri okurken insan, esere öyle bir yoğunlaşıyor ki kendi gerçek dünyası tamamen zihninden siliniyor. Bu eser, hakkında yapılan tek eleştiri boyutunun ve yazılarının küçük, sayfalarının ise ince olmasıdır. Bu kadar kusur kadı kızında da olur.

            Nazım Hikmet Ran, 1902 yılında Selanik’te dünyaya gelmiştir. Şiirlerinin yanı sıra roman ve anı yazıları ile de tanınmıştır. Edebiyat dünyasındaki lakabı romantik komünist ya da romantik devrimcidir. Siyasi görüşleri nedeniyle gençliğinin tadına tam varamamış, gençlik yıllarını ya sürgünde ya da hapiste geçirmiştir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.