Nazım: Yaşamı ve Mücadelesi

Nazım: Yaşamı ve Mücadelesi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Nazım Hikmet sadece Türk dilinin en büyük şairi değil, Türk solunun da en önemli ve vazgeçilmez devrimci değerlerinden biridir.


Nazım Hikmet "tepeden tırnağa" insandır. 19 yaşında idealist bir genç olarak Anadolu'ya, Kuvayı Milliye saflarına katılmak için yola koyulduğundan itibaren yaşamını Türk halkıyla buluşturan, elitlerden kopup Türk köylüsünün, Türk emekçisinin kurtuluşu için mücadeleye girişen bir dava adamıdır o.


Nazım Hikmet "tepeden tırnağa" sosyalisttir. Türk solunun yüz yıllık devrimci geleneği içinde ulusal kurtuluş davasıyla sosyalizm davasını bir araya getiren ilk isimlerdendir. Ömrünün en güzel on üç yılını ülkenin neredeyse bütün cezaevlerini dolaşarak geçirirken, esaret altında, Türk milliyetinin en büyük varoluş mücadelesi olan Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın destanını yazan bir Kuvayı Milliyecidir o.


Nazım Hikmet "tepeden tırnağa"  devrimcidir. Yalnız özgür yaşamda değil, hapislikte de devrimci mücadeleyi sürdüren, her türlü zorluğa ve yoksunluğa karşı devrimci mücadeleden kopmayan, ekmek parasını bile cezaevinde çalışarak, alınteriyle kazanan bir sıra neferidir o.


Bu kitapta "tepeden tırnağa insan", "tepeden tırnağa sosyalist", "tepeden tırnağa devrimci", Nazım Hikmet'in insanlık ve devrimcilik çağrısını bulacaksınız.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.