Ne Olmuş İnsanlara?

Ne Olmuş İnsanlara?

  • 10,00 TL

    hopi kampanyası
    0,50 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Özcan Yalçın Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Şarköy'de yaptı. Babasının memuriyeti nedeniyle Kız Orta Okulunu Balıkesir'de tamamladıktan sonra Bursa Necatibey Kız Enstitüsünden mezun oldu. 1961 yılında evlendi. Eşinin görevi nedeniyle çeşitli illerde İlkokul Öğretmenliği yaptı.


1997-1998 yıllarında Ankara İl Gazetesi ve Kurultay Gazetelerinde yazdıktan sonra Hergün Gazetesinde de makaleleri yayınlanmıştır. Hemen sonrasında Ortadoğu Gazetesinde başladığı Köşe yazarlığına on yıl süreyle devam etmiş ve bu sürede 350'ye yakın makaleleri yayınlanmıştır.


Ayrıca Türkiye Öğretmenler Derneği Ankara Şubesi ile Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı'nın ortaklaşa çıakrdığı (Atatürk Yolu) dergisinde de makaleleri yayınlamıştır.


Türk kadınının siyasete hazırlamak amacıyla kurulmuş olan Kaside (Kadın Siyasetçiler Derneği) Yönetim Kuruluna seçilmiştir.


2002 yılı ve sonraki dönemde hazırlamak amacıyla kurulmuş olan Ankara 2. Bölge Millet Vekili Aday Adayı oldu.


2007 yılı ortalarından itibaren gazetedeki yazılarına ara vererek uzun zamandan beri birikimlerini toplumla paylaşmak amacıyloa şiirlerini kitap haline getirip siz okuyucularına sunmaktadır.


Biri Eczacı, diğeri Dahiliye Uzmanı Doktor olan iki evlat, Öğretmen olan iki gelin ve İrem, Duru, Doru8k isimli üç torun sahibidir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.