No 6

No 6

  • Geçici olarak temin edilemiyor

1- Dağınık Yatak

2- Belli

3- Çeyrek Gönül

4- Diken

5- Kırk Yılda Bir

6- Kırk Yılda Bir

7- Bi Büyük Devirdik

8- Geldim Oyununa

9- Başrol

10- Adeta Müebbet

11- Bugün Adım Leyla

 


Bugün Adım Leyla

Bugün Adım Leyla

Ziynet Sali

19,99 TL
Herkes Evine

Herkes Evine

Ziynet Sali

17,82 TL
Sonsuz Ol

Sonsuz Ol

Ziynet Sali

20,12 TL
Bizde Böyle

Bizde Böyle

Ziynet Sali

17,82 TL

Ziynet Sali yeni albümünde de geleneği bozmadı; “yine birlikte gülüp, birlikte hüzünleneceğiz”

Her albümünde aşıkların marşı olarak dillere dolanan hit aşk şarkılarına imza atan Ziynet Sali yeni albümünde de geleneği bozmayarak yine romantik ve akdeniz müziğinin eğlenceli ritmini taşıyan hareketli şarkılarıyla müzik severlerle buluşuyor.

No:6’nın görsel tasarımını Mete Özgencil ve Fatih Kocatürk, müzik direktörlüğünü ise Sıla Gençoğlu üstlendi.

No: 6’nın sırrı ne? Sıla ve Mete Özgencil ile nasıl bir araya geldi ?

Sıla Gencoğlu, Efe Bahadır, Fatih Ahıskalı ve Mete Özgencil gibi söz yazarı ve bestecilerin eserlerinin yer aldığı albümde aranjeler Ozan Doğulu, İskender Paydaş, Efe Bahadır ve Devrim Karaoğlu imzasını taşıyor.

Uzun yıllar süren dostluklarını müzikal çalışmalarına da yansıtmaya karar veren Sıla ve Ziynet Sali ilk ortak çalışmalarını geçtiğimiz yıl yayınlanan sözlerini Sıla’nın yaptığı “Bugün Adım Leyla” isimli şarkı ile gerçekleştirmişti. Listelerde bir numaraya yükselen şarkının konserleri devam ederken bir taraftan yeni albüm için repertuar çalışmalarına başlayan Ziynet Sali albümün hiyayesini söyle anlattı. “Bir sohbetimiz sırasında yeni albümden, müzikal çalışmalarımızdan bahsederken Sıla ile  güzel bir frekans yakaladığımızdan ve müzikal yolculuğumuzda da çok uzak olmadığımızdan konuşuyorduk ve albümün müzik direktörlüğünü üstlenmesi fikri ortaya çıktı. Sonra bi gün şarkılar dinlemek üzere birlikte Mete’ye gittik . Yaklaşık 6 ay içinde 8 yeni Sıla şarkısı 2 Mete Özgencil şarkısı ile repertuarı tamamladık ve kayıtlara geçtik. Ozan Doğulu, Efe Bahadır, İskender Paydaş, Fatih Ahıskalı ve Devrim Karaoğlu gibi müzik adamlarının muhteşem dokunuşları var albümde. Bazı beste ve sözlerde Sıla ve Efe Bahadır ve yine Sıla ve Fatih Ahıskalı ortak çalışmaları var. Sözel ve müzikal olarak , kendimi, duygularımı yansıtabildiğim bir albüm oldu. Albüm ismi için çok düşündüm bu müzikal kariyerimde hazırladığım 6. solo albümüm. Uzun soluklu ve çok içime sinen bir çalışma oldu, her şarkıda benden bir iz bulacaksınız bu nedenle kariyerimde bir mihenk taşı gibi yer alacak  yaşamım boyunca, rakamların uğuruna inanıyorum Mete bu kaçıncı albümün dedi, 6. dedim,  No:6’nın  Pisagor’a göre şans demek olduğunu da öğrenince kararımı verdim ve bir isimle sınırlamak istemedim, bu yüzden No:6 oldu albüm adı, isim babası da  Mete Özgencil ”.

11 şarkıdan oluşan albümün fotoğraf çekimleri ünlü moda fotografçısı Ergin Turunç tarafından, kartonet, afiş, billboard gibi görsel tasarım çalışmaları ise Mete Özgencil ve Fatih Kocatürk tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.