Notos Öykü 27 - Editörlük Zor Zanaat

Notos Öykü 27 - Editörlük Zor Zanaat

  • 6,00 TL

    hopi kampanyası
    0,30 Paracık

Editörlük Zor Zanaat, Editörlükten kurtulmak zor…

- Yazar, söküğünü dikerken. Yazarlar nasıl yazıyor, yazarken ne dinliyor, ne yiyip içiyor, vb…

- Mario Levi: “Yazarlık karanlık bir mağaraya inmek gibidir.”

- Etgar Keret: “Öyküler hediye gibidir, öylece gelirler…”

 

Edebiyatımızın önde gelen dergilerinden Notos, Nisan-Mayıs, 27. sayısının kapak konusu olarak Editörlük kurumunu tartışmayı seçti. Editörlük zor zanaat başlığıyla sunulan dosyada, editörük kurumunun durumu, sorunları, geleceği üstüne ayrıntılı bir tartışma açılmış. Dosyanın yazarları da Cem Akaş, Selahattin Özpalabıyıklar, Tanıl Bora, İlknur Özdemir, Rebecca Carter, Ali Ünal, Semih Gümüş, Elif Köksal. Her zaman saklanıp kaynak olarak kullanılacak bir dosya.

Notos bu sayısında bir kez daha yazarların mutfağının kapısını aralıyor. Bu kez mutfakta yazarken neler yeniyor, içiliyor, neler dinleniyor, daha neler yapılıyor, onu merak etti, ilginç yanıtlar aldı. İnci Aral, Fatih Özgüven, Cemil Kavukçu, Sema Kaygusuz, Mine Söğüt, küçük İskender, Faruk Duman, Kaya Genç, Emrah Serbes anlattı.

Notos’un bu sayısının iki önemli, özgün söyleşisi var. İlki Mario Levi, ikincisi de kitapları son zamanlarda Türkiye’de epeyce ilgi bulan Etgar Keret ile.

Notos’un sürekli yazarlarından Enis Batur da “’İş’ine (İçine) Bakmak”ta eleştirisini getiriyor, Buket Uzuner de okurlar ve yazar adayları için “okunması zorunlu kitaplar”ı seçti.

 


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.