Nüans
% 13indirim

Nüans

Anima, Animus, Gölge
  • 12,00 TL10,44 TL

    hopi kampanyası
    0,52 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Kitabın kısaca özetinde arketipler; matematiğin donuk felsefesinde yerleşik olan üç önemli arketipi inceleyip analitik psikolojik konularıyla; felsefe sözlüklerinde özel örnekleme, sembolik anlatımlar, evrensel yapının önemli ögelerinden insan bilgilerinin sembolik yansımalarını düşündürerek anlatan datalarıdır.


Daha özgün bir anlatımla; rüya tabirlerinde, eski mitlerde, edebiyatta sosyolojik temel yasaların bağlı olduğu örneklemeleridir diyor yazarımız Emine boran..


Bireyde olması gereken üç öge "anima", "animus" ve "gölge" kişinin özünde yatan ve sahip olduğu özellikleri araştırmama, isteği köreltici faktör olarak doğuştan getirdiğinin sönüp gitmesine sebep olmaktadır. Yaşamın kıyısında olması için sürekli itilip kakılan kadın erkek ilişkileri ve salt cinselliğin mantığına hapsedilen kadının, aslında sosyal yaşamın ta göbeğinde olduğunu göz ardı edemeyeceğimizi Anima, Animus, Gölge'nin kavramsal serüveninde alacağınız özgün mesajlarla farkına varabileceğiniz bir kitap.


Benden bu kitabı özetlemem istendi. Kitap özetlemek zordur ama bu kitabı özetlemek zordan da daha zor. Sizler gelin kitabın özetini okumak yerine aslını baştan sona okuyun, Anima, Animus, Gölge üçgeninde olanların fırtına yaratan dünyasında kendinizin de yaşaması gerekenleri hissedin. Özgün nüanslarda soluklanın. Emin olun aklınızda yanıt bulamadığınız bir çok şeyin yanıtını bu kitapta bulabileceksiniz.


Anima, Animus, Gölge üçgeninde efsanelerinizi tanımaya, bireysellikten size düşen payı almaya çalışın..


Rüyalar, semboller, astroloji, düşler, sevgi, aşk, sevda ve herkesin işine geldiği gibi tanımladığı ve yorumladığı cinsellik, erkek, kadın.


Kutsallığın gizemini aralamaya, efsanelerinizi anlayabilmeye, Anima, Animus, Gölge üçgeninde ben kimim sorunuza yanıt bulmaya çalışın.


Nüans, Anima, Animus ve Gölge sizin için bulunmaz bir fırsat. Sadece okumanız yeterli.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.