Odamda Yolculuk
% 35indirim

Odamda Yolculuk

  • 10,00 TL6,50 TL

    hopi kampanyası
    0,33 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Odamda Yolculuk e-kitabı

Dünyanın gizli saklı köşelerini, cennet mekânlarını ve zorlu güzergâhlarını dolaşan yolcuları şaşırtacak, genellikle küçümsenen ve göz ardı edilen bir coğrafyanın ilk gezi rehberini yazmıştır Xavier de Maistre: Odamda Yolculuk.


Çevresi otuz altı adımdan ibaret ‘kocaman’ odasında kırk iki günlük zorunlu bir hapse mahkûm edilen 18. yüzyıl sonu yazarlarından Xavier de Maistre, tutsaklığını ironik bir özgürlük metnine dönüştürmeyi becererek edebiyat tarihine geçmiştir. Kendisini kısıtlayan dış koşullara inat, insanın kendi bedeniyle ruhunu birbirinden ayrıştırmasının mümkün olduğunu öne sürer Maistre; ruhunu istediği her yere, görmeyi arzuladığı her türlü güzelliğe gönderebilmekle birlikte, bedeninin bu yolculukta karşılaştığı yataktan koltuğa, masadan duvarlarda asılı tablolara kadar odanın topografyasını da ayrıntılı biçimde anlatmaktan geri kalmaz.


Bir yolcunun özgürlüğünü esaret altında bile hissedebilenlerin gayet iyi anlayacağı metinlerden biridir Odamda Yolculuk.


“Gerçekten de, herkesten gizlenerek çekilebileceği küçücük bir odası bile olamayacak kadar bahtsız, terk edilmiş olabilir mi insan? İşte, yolculuğun bütün hazırlığı bundan ibaret.”


Yorum Sayısı: 2

Okuduğum hiç bir tanıtım bülteni bu kadar alakasız olmamıştı hikayeyle bende ona kanıp aldım okudum ve hayal kırıklığı.

B
Burak Akgün  -   06.03.2016

Arka kapağındaki yazıyla alakası bulunmayan roman. anlatımı samimi olmaya çalıştıkça samimiyetsizleşmiş, devam etmem kolay olmadı, yarım bıraktım, keşke başlamasaymışım.

Z
Zeynep Dilara Öztunç  -   22.02.2016