Öğrenciler İçin Başarı Rehberi

Öğrenciler İçin Başarı Rehberi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Türkiye'de iki milyona yakın öğrenci her yıl ÖSYS, bir milyona yakın öğrenci de OKS'ye hazırlanmaktadır. Kaderini sınavdaki başarıya bağlamış milyonlarca gencin yaşadığı heyecan, sıkıntı, zorluk ve kaygıları hepimiz biliyoruz.

"Başarı Rehberi," duygu ve düşüncelerinizi beyninizin mükemmel gücüyle organize etmenizi sağlayacak ve hedeflerinize ulaştıracak birçok yöntem içeriyor.


            Öğrenciler İçin Başarı Rehberi, Sistem Yayıncılık tarafından öğrencilere başarıya giden yolda bir harita çizmek için derlenmiştir. Ülkemizde yılda iki milyondan fazla öğrenci her yıl üniversite sınavlarına girerken, bir milyona yakın öğrencide her yıl TEOG sınavlarına girmektedir. Ülkemizde bütün öğrencilerin kaderini maalesef bu iki sınav sistemi belirlemektedir. bu sınavlarda başarılı olan öğrenciler, yaşamlarında yol alıp giderken, başarısız olan öğrenciler ise yaşamlarında kendilerini bekleyen birçok zorlukla mücadele etmek ve yine birçok engeli aşmak zorunda kalıyorlar. Sınavlardaki bu başarı veya başarısızlık öğrencilerin kaderini belirleyeceğinden öğrenciler, her sınav öncesinde bir sürü stres, sıkıntı ve heyecan yaşamaktadır. Sınav derslerine çalışırken bile beyninin içerisinde yer alan acaba başarabilecek miyim sorusu bir güve gibi beynini kemirmektedir.

            Sistem Yayıncılık, Öğrenciler İçin Başarı Rehberi eserini derleyerek, onların bu sınav dertlerine ortak olmayı ve elinden geldiğince çözüm üreterek onları rahatlatmayı hedeflemektedir. Bu eserin ana teması öğrencilere, duygu ve düşüncelerini beyinlerinin gücüyle organize etmeyi öğretmektir. Zaten öğrenciler, duygu ve düşüncelerini beyinlerinin gücüyle organize etmeyi öğrendikleri zaman sınav öncesinde yaşamış oldukları stresi ve heyecanı kontrol etmeyi öğrenecekler ve bu da hedeflerine sağlam adımlarla yürümelerini sağlayacaktır. Ayrıca bu eser, içeriğinde öğrencileri hedeflerine vardıracak birçok yöntemi de onlara öğretmektedir.

            Ülkemizde öğrenciler, sınavlara hazırlanırken maalesef sistemli çalışmayı becerememektedir. Bunun tek sorumlusu ise eğitim sistemimizdir. Çünkü eğitim sistemimiz öğrencilere, hiçbir zaman sistemli çalışmanın başarıda ne kadar etkili olduğunu kavratamamıştır. Sistemli çalışmayan öğrenciler ise başarısızlıklarının kaynağında ne olduğunu tespit edemez ve gerekli tedbirleri alamaz. Bu eser, bir öğretmen gibi öğrencilere başarılı olmanın sırlarını öğretmektedir. Öğrenciler İçin Başarı Rehberi, ülkemizde her öğrenci tarafından mutlaka okunması gereken bir eserdir. Eserin, eski tarihli olması ise zihninizde soru işaretlerine neden olmasın? Çünkü ülkemizde sınav sistemleri değişse de sınav konuları ve öğrencilerin sınav stresi hiçbir zaman değişmez. Bu eseri, öğrenciler, kaderlerini belirleyecek olan sınavlara hazırlanırken bir başarı kılavuzu olarak kullanabilirler. Sizde başarıya giden yolu genel hatlarıyla öğrenmek istiyorsanız bu eserden mutlaka istifade edin.         

Yorum Sayısı: 1

İnsanlar, günümüzde en büyük yaşam yarışını öğrencilik yıllarında vermektedir. Bu öyle bir yarıştır ki öğrenciler, adeta bir tay gibi birbiriyle yarıştırılır. Bu yarışa girmeden öncede okul haricinde dershaneler ve özel dersler ile yoğun bir tempoda hazırlanılır. Bir de anne ve babaların, çocuklarına devamlı yaptığı ders çalış baskıları işin tuzu ve biberi olur. Öğrencilerin, lise ve üniversite giriş sınavlarına yoğun bir tempoda ders çalışarak hazırlanması yeterli midir? Öğrenciler İçin Başarı...devamını oku

U
Uygar Telli  -   25.06.2016