Öğretmenlik Alan Bilgisi Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası
% 28indirim

Öğretmenlik Alan Bilgisi Türk Dili ve Edebiyatı Soru Bankası

  • 21,90 TL15,77 TL

    hopi kampanyası
    0,79 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

2013 ve 2014 yıllarında yapılan Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavları, gelecek yıllarda yapılacak sınavların yöntem, üslup, kapsam ve sınırlılıkları hakkında genel bir kanaate ulaşmamızı sağladı. Öte yandann, 2014 yılında yayınlanan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlik Alan Bilgisi kitabımızdan aldığımız sonuçlar bize, geniş teorik bilgilere dayanan dil ve edebiyat konularının büyük kısmının, soru metinleri ve kökleri üzerinde yapılacak tekrarlarla pratikleştiğini; aksi takdirde, kısa süreli ezberlele test sınavlarında ciddi bir neticeye ulaşılamadığını gösterdi. Elinizdeki bu kitapta yazarlarımızın, geniş bir çalışma sonucunda, sınavlarda çıkmış soruları da dikkatle inceleyerek Türk Dili ve Edebiyatı alanının bütün alt anabilim dallarının konularında eşit ve mantıklı bir dağılıma dayanan, mümkün olduğunca KPSS sınav tarzına uygun sorular hazırladı.


Bildiğiniz gibi Türk Dili ve Edebiyatı alanı, zengin alt anabilim dallarına, bu alt dallar da geniş bir muhtevaya sahiptir. O yüzden soru bankasının olabildiğince verimli kullanılması için mümkünse,önce alan bilgisi kitabımız dikkatle gözden geçirilmelidir. Sonra her ünite için hazırlanmış tarama testleri çözüldükten sonra, soruların doğru cevapları özümsenmelidir. Arkasından gelen karma alan testlerinin, tarama testlerindeki yanlış cevaplarınızın sebebleri irdelendikten sonra çözülmesi daha faydalı olacaktır.


Kıymetli öğretmen adayları! Bizim için en memnun edici dönüt, sizlerin arzu ettiğiniz biçimde öğretmenlik mesleğine atanmanız ve gelecek yıllarda size meslektaş olabilecek adaylara yol göstermesi açısından, bu kitaba getireceğiniz yapıcı eleştirilerdir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.