Öğretmenlik Alan Bilgisi Türkçe Öğretmenliği Soru Bankası

Öğretmenlik Alan Bilgisi Türkçe Öğretmenliği Soru Bankası

Öğretmenlik Alan Bilgisi
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Dünyada hızla gelişen iletişim teknolojisi karşısında Türkçe önemli bir sınav vermektedir. Modern dünyada sadece bir eğitim ve edebiyat dili olmak bir dilin kültür taşıyıcılığı ve tesir gücü bakımından yeterli görülmemektedir. Tarihi ve Kültürel zenginliğe sahip türkçenin mümkün mertebede doğru öğretilerek geliştirilmesi günümüz dünyasında vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Bu sebepten diğer alanlarla birlikte Türkçe öğrtemenliği alanında da adayların olabildiğince iyi yetiştirilmesini ve seçimlerin amaç edinen ÖABT sınavına en doğru yöntemlerle hazırlanmak gerekir.


Geçtiğimiz iki yılda düzenlenen Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavları (ÖABT) hem bu alanla ilgili kitap yazanlara hem de öğretmen adaylarına ciddi tecrübeler kazandırdı. Sınavlarda çıkan sorular hem her alanın kapsam sınırlıkları hakkında kayda değer bilgiler verdi. Bu sebepten söz konusu sınavın ilk uygulandığı 2013 yılına göre artık çok daha geniş bilgi ve tecrübeye sahibiz.


ÖABT sınavının giderek daha çok ayrıntıya dayanan ve yer yer yorumda gerektiren bir uzmanlık şeklinde büründüğü görülmektedir. Özellikle Türkçe Öğretmenliği dalında adaylara bazen üniversite müfredatını da zorlayabilecek kadar ihtisas gerektiren soruların yöneltilmesi dikkate değer bir durumdur. Bu gerçeklikten hareket eden yazarlarımız kapsamlı bir konu kitabı yanında sınavlarda çıkmış soruların muhtevasına ve soruluş tarzına yakın testler içeren bir soru bankası ihtitacı olduğunu gördü. Çünkü bu tür sınavlarda bir aday derslerin, konularına ne kadar iyi hazırlansa da bilgi ve kazanımlarını ÖABT sınavına en en yakın soru tipleriyle ölçmedikçe sınava hazırlık derecesini gerçek anlamda göremeyecektir. Dolayısıyla siz değerli adaylar mümküğünse daha önce yayınladığımız Türkçe Öğretmenliği Öğretmenlik Alan Bilgisi kitabını dikkatle inceledikten sonra elinizdeki kştabın sorularını çözmelidir.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.