Olağanüstü Bir Gece

Olağanüstü Bir Gece

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. Böylece yeniden “hissetmeye” başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece aleminin son atıklarının arasına, “hayatın en dibindeki lağımlara” sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.


Yorum Sayısı: 12

Stefan Zweig her zaman olduğu gibi o akıcı üslubunu konuşturmuş.

H
Hasan Karakaya  -   18.02.2016

Bu kitabın kapağındaki resim, Van Gogh'un Yıldızlı Gece'si değil mi? Açıkçası sadece bu haliyle bile bu kitabı okuyasım geldi.

A
Aslı Erenoğlu  -   07.03.2016

Betimlemelerden sonra kurgu var,kitabın çıkış noktası olayların gelişmesi tek kelimeyle süper. Olaylar zincirlemesinin sıradanlıkla uzaktan yakından alakası yok resmen.

G
Gül Özdemir  -   05.02.2016

Hikayenin kısa olması sizi yanıltmasın.Betimlemeleri ve seçtiği kelimelerle anlayana çok şey anlatmış Zweig.

E
Ece  -   23.06.2016

Stefan Zweig, Olağanüstü Bir Gece eserinde konunun bir kadın ile erkeğin arasındaki ilişkiden ibaret olduğunu öğrenince aklınızdan değişik şeyler geçiyor ama aklınızdan geçenlerle eserin konusu çok farklı yönlerde ilerliyor. Avusturyalı bir subay girmiş olduğu savaşta hayatını kaybeder ve çekmecesinde yaşama karşı olan görüşlerini içeren bir takım notlar bulunur. Yazar, bu eserini bu notları derleyerek oluşturmuştur. Bu eser, insanın anlam derinliğine yönelik olarak yazılmıştır. Bu eseri...devamını oku

A
Ayla Serin  -   25.06.2016

İnsan hayatına dair analizleri muhteşem, anlatım akıcı.

M
Melis Erdınc  -   22.03.2016

garip bir olağanüstülük ismi gibi

S
Sinemnur Gulen  -   20.08.2016

Çok beğendim tavsiye ediyorum💕

E
Elif Aytöre Aşcı  -   17.10.2016

Yazar bu kadar ince bir kitapta ne kadar etkileyici bir yazım olabilir sorusuna cevap olarak yazmış olmalı.Etkileyici aynı zamanda bitirdikten sonra dalıp düşünmeme neden olan bir kitap

S
Sude Aksu  -   16.06.2016

Ruhun neler yaşadığını çok güzel anlatan bir kitap.Okuyacak kitap arayanlara mükemmel bir öneri bence.

C
Cengiz Kurkut  -   27.05.2016

Uçak yolculuğunda okumam çok anlamlı oldu, adeta okurken kendimi uçuyor hissettim.Akıcılığı ve olayları anlatışı harikulade kesinlikle okunmalı..

A
Andaç Kutay Saka  -   03.05.2016

Hani her yolculukta yanınıza alıp sürekli okuduğunuz kitaplar olur ya. İşte onlardan biri olağanüstü bir gece.

G
Gamze  -   20.04.2016