Ölüler Sır Saklamaz
% 13indirim

Ölüler Sır Saklamaz

Adli Bilimler Tarihi
  • 20,00 TL17,40 TL

    hopi kampanyası
    0,87 Paracık
  • Tedarik Süresi 1 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

"Nefes nefese okuyacağınız, elinizden bırakamayacağınız bir kitap... Ölüler Sır Saklamaz"


İngiltere’de 1996 yılında başlayan, bugün 18. sezonu yayınlanan Silent Witness dizisinin yaratıcısı, yazar Nigel McCrery’den solukları kesen bir kitap. Ölüler Sır Saklamaz adlı kitabında adli bilimler tarihine göz atan McCrery, heyecanlı mı heyecanlı bu geçmişi gerçek vakalarla süslüyor.


Bu büyüleyici ve ürpertici eserinde adli bilimler tarihine dalan Nigel McCrery, suç mahallerinde bulunan delilleri okumaya yönelik inanılmaz tekniklerin gelişimini inceliyor. Kimlik tespiti, balistik, kan, deliller, ceset, zehirler ve DNA bölümlerinden oluşan Ölüler Sır Saklamaz adli bilimlerin bütün ana dallarını ele alıyor.


Adli bilimler tarihindeki her bir gelişme ve keşfin rüştünü ispatladığı vakaları anlatan yazar okura gizemleri uzmanlarla birlikte çözme hazzı da tattırarak bilimsel ilkelerin uygulamalarını gösteriyor.


“Her temas bir iz bırakır...” demişti “Fransız Sherlock Holmes” Dr Edmond Locard.  Locard’ın Değişim İlkesi adıyla bilinen bu yalın ifade adli bilimlerin çekirdeği olarak kabul ediliyor. Saç telinden ipliğe yahut parmakizine, arkasında herhangi bir iz bırakmayan suçlu neredeyse yok denecek kadar azdır.


NTV Yayınları’ndan çıkan Ölüler Sır Saklamaz polisiye tadının o vazgeçilmez lezzetini sunarken okuru daha fazlası için heveslendiriyor. Ölüler Sır Saklamaz’ın çevirisini bu yıl Maktülün Şansı adlı kitabıyla Dünya Kitap Yılın Polisiye Roman Ödülü’nü alan Algan Sezgintüredi yaptı.


Yorum Sayısı: 1

gerilim, cinayet ve insanlık dersi... sanırım gerçek verilere dayanması beni etkiledi. tek sorunu açıklamalar yüzünden akıcılığı olmamasıydı yine de okumam uzun sürmedi :')

B
Beyza Eroğlu  -   31.07.2016