Ölümsüz Kızılbaşlar
% 27indirim

Ölümsüz Kızılbaşlar

  • 25,00 TL18,25 TL

    hopi kampanyası
    0,91 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Birlik denizi, hayat sahibine bir inci attı, Adem ilk insanın namı oldu. Muhammet Mustafa kemali nurunun adı olup Ali ise Yaratıcı'nın zati esrarı oldu.


Beşerin algı dairesine meçhul bırakılan o ezelde kader kalemi yazıp kırılmış, kaza, levhi ispat için Tanrı'yı erenler hıyarşisi ile resmetmeye devam ediyor.


Ay ve Güneş yıldızlar ve fezanın ahengiyle varlık da kendi deliliğini üstlendi. Tanrı bütünün bütününe olan alametle kendine delil oldu. Yaratıcı'nın ziyası şuaları olarak her zerrede parıldadı. Veliler nebiler Tanrı'yı bildirdi. Evliyalar kerametine aşıklar hikmetine, alimler ilmine delil oldular. Aynı müsemmasıyla meydana istidadıyla koydu. Sözün en güzelini hatm-i veliden beyan etti. Cenab-ı Hak bu velayetin silsilesiyle baki oldu.


Rehber şems-i mana bir damla su ummanı izah eder. Kıvılcımla güneş beyan olur. Bir ağaç, ormana delil olur. Tanrı birliğini gerçek aşıklar dile getirdi.


Biz bu kitapta ölümsüzlüğüne bizatihi şahit olduğumuz erenlerin nefeslerini şerhe soyunduk. Maksadımız Allah'ın Rahmaniyeti aracılığıyla vicdanlardaki alemi ihata eden merhamet ve muhammeti vahdet lisanıyla dile getirmektir.


Kızılbaş teolojisinde Tanrı zıddı olmayandır. Bu dahi aşıkların dile getirdiği gibi zıtları birleyerek o kutsal armoniyi sağlayıp idrake müsait şuura indirgemektir. Ta ki sır kalmasın.


Herkes  o Yaratıcı ile delil oldu ve ona yaradılıştaki istidadı ile yürüdü.


Biz mezhep bilmeyiz, dinimiz yoktur


Kıblemiz Muhammet, şahımız Ali


"Emr-i kün" bizdedir, sözümüz oktur


Tenimiz Muhammet, canımız Ali


Aşk ile sonumuz önümüzden hayırlı olsun.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.