Ölümün Soğuk Sesi

Ölümün Soğuk Sesi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

On altı yıl arayla kaybolan iki çocuk
Sarah Finch küçük bir kızken, ağabeyi dışarıya oynamaya gider ve bir daha asla dönmez.
Charlie’nin başına neler geldiğini öğrenememek, aileyi darmadağın eder.
Yıllar sonra öğretmen olan Sarah, evine geri dönmüştür. Ağabeyinin odasını kutsal bir mabet gibi kullanan alkolik annesiyle birlikte yaşamaktadır.


Tek bir tanık


Ardından on iki yaşındaki Jenny Shepherd kaybolur ve Sarah öğrencisinin cesedini evinin yakınındaki korulukta bulur. Sarah, bu davaya müdahil oldukça kendisiyle ilgili şüpheler de gitgide artar. Fakat kendisini takip eden yalnızca polis değildir.


“Sürükleyici, korkutucu ve etkileyici—fazlasıyla doyurucu bir psikolojik gerilim.”
- Sophie Hannah


Jane Casey, Ölümün Soğuk Sesi eserini okuyan okuyucular, ciddi anlamda insanı korkutan ve etkileyen bir psikolojik gerilim romanıyla karşı karşıya kalacaklardır. Bu eserinde çıtayı yüksek tutan yazar, eserin uyandırdığı yankıyla hedefine ulaşmış görünüyor.

Jane Casey, Ölümün Soğuk Sesi eserini polisiye hikaye severlerin mutlaka okuması gerekir. Çünkü eserde çözüm bekleyen bir çocuk kaçırılma vakası ve bir de çocuk cinayeti vardır.

Jane Casey, Ölümün Soğuk Sesi eserinde on altı yıl arayla kaybolan iki çocuğun hikayesini öyle bir kurgulamış ki okuru gerilimin doruğuna çıkarıyor. Hikayenin kahramanlarından Sarah, daha çok küçükken, dışarıya arkadaşlarıyla oyun oynamaya çıkan abisi adeta sırra kadem basar. Sarah’ın ailesi ve polis, abisinin izini bulmaya çalışsalar da herhangi bir ipucuna ulaşamazlar ve tüm çabalar boşa gider. Sarah’ın abisinin izine hiçbir şekilde ulaşılamayınca aile bu durumu kaldıramaz ve anne ve baba arasında birbirlerini suçlayıcı davranışlarda ortaya çıkınca aile dağılır. İlerleyen yıllarda öğretmen olan Sarah, evine geri dönme kararı alır. Annesi, abisinin kaybolmasının verdiği acıyı kaldıramadığı için alkolik olmuş ve abisinin odasını da kendisine mabet edinmiştir. Bir gün Sarah’ın bir öğrencisi tıpkı abisi gibi sırra kadem basar. Sarah, öğrencisi Jenny Shepherd’in cesedini bir koruluğun içinde bulur. Sarah’ın öğrencisinin cesedini bulduğu koruluk aynı zamanda evlerine çok yakındır. Sarah, abisinin durumundan da olsa gerek bu davayla çok fazla ilgilenmeye başlar. Sarah’ın öğrencisinin cesedi ile ilgili olan bu davaya olan aşırı ilgisi polisin Sarah’tan şüphelenmesine neden olur ve Sarah’ı takibe alır. Ancak Sarah’ı bir tek polis takipte değildir.

Jane Casey, Ölümün Soğuk Sesi eserinde okuyucuyu sonuna kadar merak içerisinde bırakan macera dolu bir serüven beklemektedir. Eleştirmenler, bu eser hakkında en çok yazım yanlışlarını ve anlatım bozukluklarını eleştirmiştir. Bu durumda çeviriden kaynaklanmaktadır.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.