On İki İmam ve Kerbela

On İki İmam ve Kerbela

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İslamiyeti bölen, Müslümanlar arasında nifak sokan ve parçalara ayıran; hileyi, kanı, dalavereyi, yalanı, riyakarlığı, zulmü, tamahı, açgözlülüğü hayat tarzı haline getirerek İslamiyete karanlık dönem yaşatan Muaviye ve onun ahfadıdır.


Ayrıca; Muaviye’nin oğlu Yezit’in; Peygamberimiz’in torunu, Hz. Ali’nin evladı Hz. Hüseyin’i 57 yaşındayken Kerbala’da şehit ettirmesi, birlikte bulunduğu Ali-Fatma evladı ile diğer talipleri katlederek 77 canı şehit ettirmesi İslam tarihi içinde en acılı ve yürek yakan olaydır.
10 Muharrem acısını bütün Ehlibeyt sevenleri hala unutmamıştır. Miladi 10 Ekim 680 tarihine denk gelen bu elim olay; gerçek İslam inancı ile Emevi İslamcılığının ne kadar birbirine zıt ve benzemediğini göstermektedir. Çünkü gerçek İslamın özü Ehlibeyt sevgisi ve 12 imam aşkıdır.
En iyi niyetlerle şunu söyleyebiliriz: Kerbela faciası ve katliamı olmasaydı; belki İslamiyet, Cahiliye döneminin inanışından öte bir din olmayacaktı. Bu elim olay gerçek İslamiyetin yaşamasına ve bugünlere gelmesine de sebep oldu.


Bu kitap Ehlibeyt’e ve onun yolundaki imamlara olan sevgiyi artıracaktır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.