On İkiye Bir Var
% 28indirim

On İkiye Bir Var

  • 6,00 TL4,32 TL

    hopi kampanyası
    0,22 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Türk edebiyatının ve tiyatrosunun büyük ustası Haldun Taner’in bu ay bir kitabı daha YKY raflarında yerini alıyor.

Haldun Taner, hayata bakışındaki derin ve keskin gözlem gücü, insanı ele alışındaki olgunluk ve incelik, durumları ortaya koyuşundaki kültürel zenginlik, anlatımındaki sağlam yapı ve mizahın imbiğinden geçen ışıltılı üslubuyla klasikleşmiş bir yazarımız.

Haldun Taner’in 1954’te yayımladığı iki öykü kitabından biri olan On İkiye Bir Var, 1955 yılında verilmeye başlanan Sait Faik Hikâye Armağanı’nı alan ilk kitaptı. Kitaptaki “On İkiye Bir Var” öyküsü İsviçre’deki Atlantis Yayınevi’nin düzenlediği Zaman Üstüne Öyküler yarışmasında ödül almıştı. Behçet Necatigil’in deyişiyle, yazar “dil ve anlatış ustalığını, mizah yönünü, ruh tahlillerindeki başarısını” bu kitabında da sürdürdü.

On İkiye Bir Var, Ayak, İznikli Leylek, Bayanlar 00, 45 Marka Seksapil, Sahib-i Seyf ü Kalem, Artırma adlı öykülerden oluşan On İkiye Bir Var, yıllar sonra tekrar ayrı bir kitap olarak okuruyla buluşuyor.


Yorum Sayısı: 2

Kitaptan:
* Saatlerin her biri kendi kişiliğine göre işliyor. Kimi acele acele, işgüzar işgüzar... Kimi ağırbaşlı, yavaş. Kimi genç bir kadın gibi sekmekte... Kimi dörtnala almış başını gidiyor. Şurada biri pamuk atan hallaç temposunda... Öbürü, örsünün üstünde demir döven demircinin çekiç gürültüleri içinde.

A
Ayşım Okudan  -   23.05.2016

Haldun Taner, kuşkusuz, Türk edebiyatının hikayecilikte yapı taşıdır. On İkiyi Bir Var kitabı içersindeki hikayelerde de okuru tutup derin seyahatlere çıkartıyor. Kitabı okuduktan, Taner'in hikayelerini damağınızda hissettikten sonra, onun diğer hikayelerini de köşe bucak arayacaksınız!

Ö
Ömer Uzan  -   13.02.2016