Önder - Çağların Özlemi
% 28indirim

Önder - Çağların Özlemi

Çağların Özlemi
  • 18,00 TL12,96 TL

    hopi kampanyası
    0,65 Paracık
  • Gün İçinde Tedarik
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ulusların tarihini kim yaratır? Devletin ve bütün insanlığın yaşamındaki en önemli olaylar kimler tarafından yönetilir? Ayrı ayrı kişiler tarafından mı? Büyük İngiliz düşünürü Carlyle’ın dediği gibi kahramanlar tarafından mı? Yoksa, bütün fertlerinin çabası ve halkın ruhunun gerilimi sayesinde mi gerçekleşir?


Önderi var eden, halkın korku ve çaresizliğidir...


Sayısız önder yetiştirme programı, seminer, kurs ve konferans var. Çeşitli önder sınıflandırmaları yapılırken, kitaplardaysa şema ve krokilerle yapılan önder tanımlamaları, lider yönetici ifadeleri göze çarpıyor. Ancak önderi; başkan, patron, şef, direktör, komutan gibi hiyerarşik yapıların sıfatını taşıyanlarla karıştıran ve bir tutmaya kalkışanlar var ne yazık ki.


Önderliğin bir ilkesi yoktur, önderin kişilik yapısı vardır.


Bir komutan, siyaset adamı ve yazar olarak Osman Pamukoğlu son kitabı Önder: Çağların Özlemi ile doğanın tehlikeli yüksekliklere çıkardığı aykırı bir kişilik olan önderi bütün yönleriyle, olmazsa olmazlarıyla çarpıcı bir biçimde anlatıyor.


Yorum Sayısı: 1

Kalıp dışı anlatım , yine edebiyatın her türüne posta koyacak başyapıt , "Önder-Çağların Özlemi" yine şaşırttı bizi , Osman Pamukoğlu'nun yeni kitaplarını ilgiyle bekliyoruz.

F
Fehmi Bostan  -   01.02.2016