Organik Stereokimya

Organik Stereokimya

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Organik stereokimyanın lisans düzeyindeki kimya öğrencileri için özlü bir ele alınışı.Yazar öğrencinin önceki bilgi birikimi hakkında birkaç varsayımda bulunur fakat sonunda çoğu yüksek lisans öğrencisi için uygun bir kavrama düzeyine ulaşır.


Stereokimya, ayrı bir bilim değilse de özellikle bir ünite olarak ele alınabilecek bir kimya alanıdır.Konu, organik kimya disiplini içerisinde geliştirilmiştir ve organik kimya fikirlerini içine almaktadır. Ancak katı faz çalışmalarına yönelik etkili yöntemlerin gelişmesiyle birlikte inorganik kimya kendi bünyesinde farklı ve görece geniş bir kapsamda, ayrı olarak ele alınan, kendi stereokimyasını geliştirdi. Dolayısıyla bu kitaba 'Organik' stereokimya başlığını vermek gerekli olmuştur.


Yazar ilkönce öğrenciye, konuya bir giriş ile başlamakta ve gerekli bir kimyasal bağlanma ve moleküler geometti arka plan bilgisi sağlamaktadır. Konu, çeşitlei moleküler model türlerinin ele alınması ve moleküllerin düzlemsel gösterimi ile devam etmektedir. Kitabın ana kısmı konformasyonel analiz ve stereoizmerizmi kapsamaktadır ve kitap, dinamik stereokimya üzerine bir bölümle sonuçlandırılmaktadır.


Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.