Örneklerle Kolay Ekonomi

Örneklerle Kolay Ekonomi

  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Ekonomiyi herkes için bir başarı kaynağı ve kılavuz
haline getiren kitap…
Bu kitabın amacı, yalnızca ekonomiyi en basit haliyle anlatmak
ve okuyan herkesin ekonomiyle ilgili söylenenleri, yazılanları,
tartışılanları rahatça izleyebilmesini sağlamakla sınırlıdır.
Thomas Sowell şöyle diyor:
“Ekonomide ilk ders kıtlıktır. Buna göre ihtiyaçları karşılamakta
kullanılan her şey kıttır. Siyasetteki ilk ders ise ekonomideki ilk
dersin dikkate alınmamasıdır.”
Robert W. Sarnoff ise şöyle diyor:
“Finans, parayı elden ele geçirip sonunda kaybetme sanatıdır.”
H. G. Wells’ten de bir özdeyiş:
“Bugünün krizi yarının şakası olur.”

Mikro Ekonomi

Mikro Ekonomi

Mahfi Eğilmez

16,2 TL
Makro-Ekonomi

Makro-Ekonomi

Mahfi Eğilmez

18 TL
Ekonomide Analiz

Ekonomide Analiz

Mahfi Eğilmez

16,2 TL
Küresel Finans Krizi

Küresel Finans Krizi

Mahfi Eğilmez

10,8 TL
Hazine

Hazine

Mahfi Eğilmez

9 TL
Kendime Yazılar

Kendime Yazılar

Mahfi Eğilmez

14,4 TL
Kamu Maliyesi

Kamu Maliyesi

Mahfi Eğilmez

10,8 TL
Anitta’nın Laneti

Anitta’nın Laneti

Mahfi Eğilmez

10,8 TL
Light Günlük

Light Günlük

Mahfi Eğilmez

18 TL
Hattuşa’dan Kaçış

Hattuşa’dan Kaçış

Mahfi Eğilmez

10,8 TL

İnsanlar, ekonomik terimlerden pek fazla anlamadıkları için ekonomi haberlerini ve eserlerini okumaktan çabuk sıkılırlar. Bundaki en büyük etken ise bu tip haberleri ve eserleri okurken bilmedikleri birçok terimle karşı karşıya kalmasıdır. Mahfi Eğilmez, Örneklerle Kolay Ekonomi eseri toplumsal alandaki bu eksikliği gidermek için kaleme alınmış ve başarılı anlatımıyla bu konuda ciddi bir adım atmıştır.

Mahfi Eğilmez, Örneklerle Kolay Ekonomi eseri insanların ekonomik terimlerle ilgili fobisine son veriyor. Ekonomi konusunda kendisine temel oluşturmak isteyen insanlar, bu eseri mutlaka okumalıdır. Çünkü ekonomiye başlangıç seviyesine kadar indirgenmiş ve oldukça da sade anlatımlı bir eserdir. Ekonominin genel hatlarıyla kolay anlaşılır bir şekilde anlatıldığı bu eseri okurlar, okurken büyük bir keyif alacaklardır. Ekonomi hakkında eski bilgilerini şöyle bir tazelemek isteyenler içinde oldukça faydalı bir eserdir. Bu eser, ekonomi bilimine ilgi duyan veya ekonomi biliminin bizzat içinde yer alan okurlar için oldukça basit kalır. Bu nedenle bu kesimin okuması tavsiye edilmez.

Mahfi Eğilmez, Örneklerle Kolay Ekonomi eseri ekonomide kullanılan kavramları çok basit bir dille ve örneklerle ele aldığı için okurun beklentisini tamamıyla karşılayacaktır. Okur, bu eseri okuduktan sonra ekonomi ile ilgili terimler karşısında yabancılık hissetmediği gibi ekonomik terimler kullanarak ekonomi hakkındaki görüşlerini belirtebilecektir. Yazar, eserinde ekonomik büyüme, dibs, enflasyon, piyasa, döviz kuru gibi pek çok konu hakkında anlaşılır ve sade bilgiler vererek okurun ekonomi bilgisine katkıda bulunuyor. Bu eser, ekonomi istatistikleri ve ekonomik tabloları yorumlama yeteneğini okura kazandırıyor. Yazarın bu eserini iktisat ve işletme bölümlerini okuya öğrenciler kesinlikle kaçırmamalıdır. Çünkü bu eserde temelden kavrayacakları ekonomik terimler, sınavlarda bayağı işlerine yarayacaktır. Bu eser, piyasada yer alan ve anlaşılması güç ekonomi kitaplarını rafa kaldıracağa benziyor. Günümüzde insanların ekonomi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiği düşünülürse Mahfi Eğilmez, Örneklerle Kolay Ekonomi eserini ekonomiye ilgi duyan veya duymayan herkesin okuması gerektiği daha rahat anlaşılabilir.  

Mahfi Eğilmez, 1950 yılında İstanbul’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi iktisat ve maliye bölümünden mezun olmuştur. Radikal gazetesinde ekonomi konusunda köşe yazarlığı yapmaktadır. Deniz Gökçe ile bir televizyon kanalında Ekodiyalog programını hazırlamaktadır.

Yorum Sayısı: 3

Oldukça basit bir anlatımla günlük hayatta bilinçsizce kullandığımız iktisadi terimleri öğrenebilmek için doğru tercih.

A
Alican Sunal  -   25.04.2016

İnsanlar, ekonomi haberlerini okumayı fazla sevmezler. Çünkü bu haberlerin içermiş olduğu ekonomik terimlerden hiçbir şey anlamazlar. Mahfi Eğilmez, Örneklerle Kolay Ekonomi eseri ile insanların, bu eksikliğini gidermeyi ve onları, ekonomi haberlerini okuyacak veya izleyecek seviyeye getirmeyi hedeflemiştir. Ekonomi alanında alt yapısı olan insanların, bu eser ile vakit kaybetmemesi gerekir. Çünkü bu eserin onlara katacağı hiçbir şey yoktur. Bu eser, ekonomi alanında kendine yetecek kadar bir...devamını oku

Z
Zeki İleri  -   26.06.2016

Merhaba. Mahfi Eğilmez'in Örneklerle Kolay Ekonomi adlı kitabından 30 adet sipariş vermek istiyorum. Acaba bu gibi toplu siparişlerde iskonto uygulama söz konusumudur ?

M
Mustafa Maviş  -   29.03.2016