Osmanlı ve Türk Yahudileri
% 25indirim

Osmanlı ve Türk Yahudileri

  • 45,00 TL33,75 TL

    hopi kampanyası
    1,69 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
Şalom Gazetesinin 50. yayın yılı vesilesiyle 1998 yılında düzenlediği 'Osmanlı ve Türk Yahudileri Üzerine Araştırma ve İncelemeler Yarışması'nda ikinciliğe layık görülen ve 1. Baskısı 1999 yılında gerçekleşen bu kitap; M.Ö.IV. yüzyıldan günümüze dek Türkiye?de yaşamış ve yaşamakta olan Yahudilerin tarihçesini, demografik yapısını, sosyal ve kültürel yaşamını, dini ve laik kurumlarını, örf ve adetlerini, okullarını, sanatsal faaliyetlerini incelemektedir.
1999 yılındaki 1. Baskısı'ndan sonra kısa bir sürede tükenen kitap yoğun ilgi üzerine yeniden derlenmiş ve günümüze kadar geçen bu süreç zarfında gerçekleşen olayları da kapsayacak şekilde basılmıştır.

In this book that was awarded second prize in the contests of "Researches and Studies on Ottoman and Turkish Jews" organized by Shalom Newspaper in 1998 in recognition of 50th anniversary of its foundation, and the 1st publication of which was in 1999.
The following subjects are studied: the history, demographic structure, social and cultural life, religious and secular institutions, traditions, school and artistic activities of Jews who have lived and are currently living in Turkey from B.C. IV century up until now. The book that was sold out after its first publication in 1999 was complied because of consistent interest and published again by covering the events that have happened in the period between the first publication and today.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.