Osmanlı'dan Günümüze İç Siyaseti Yönlendiren Yabancı Eller
% 31indirim

Osmanlı'dan Günümüze İç Siyaseti Yönlendiren Yabancı Eller

ABD Elçisi Samuel S. Cox'un Elçilik Yılları / 1885-1886
  • 12,00 TL8,28 TL

    hopi kampanyası
    0,41 Paracık
  • Tedarik Süresi 2 İş Günü
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.
1945den bu yana dost, müttefik ifadeleriyle hayatımızın içinde yer alan devletin 1830lardan günümüze kadar resmi olarak devam eden ilişkilerdeki samimiyeti ve gerçek niyetini öğrenmeye çabaladık. Başlattığımız bu seride ilginç isimler, ilginç mekanlar ve ilginç yöntemler gördük. Bu isimlerin ve yöntemlerin bir sonraki yüzyılda yine karşımıza çıktığını görünce şaşırmadık. Biz tarihle geçmiş için değil gelecek için uğraşıyoruz, yaşadığımız yüzyılı anlamanın yolu geçmiş yüzyıllarda gizli olduğu bilincinden hareketle bu çalışmaları ortaya çıkardık.

ABDnin Osmanlı Devletine karşı izlediği politikayı, gönderilen elçilerin profillerini, elçilerin faaliyetlerini ararken 1885-1886 yılları arasında ABDnin İstanbul sefiri olarak çalışan Samuel S. Coxla tanıştık. Samuelin Ermeni Meselesindeki rolünü, Misyonerlele olan ilişkilerini, kutsal yerleri ziyaretini, Mısır seyahatini, II. Abdülhamidle olan ilişkilerini gördük.

XIX. yüzyıl kimilerine göre Osmanlı devletinin tarih sahnesinden çekilişinin hazırlandığı yüzyıl, kimilerine göre gerçek dostların gerçek düşmanların belirlendiği bir yüzyıl, bize göre ise XX. Ve XXI. Yüzyılın anahtarlarının gizlendiği bir yüzyıl.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.