Osmanlı'nın Şifreleri
% 22indirim

Osmanlı'nın Şifreleri

  • 22,50 TL17,55 TL

    hopi kampanyası
    0,88 Paracık
  • Stoktan Hemen Teslim!
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Öteki Gündem programıyla reytingleri alt üst eden Cansu Canan Özgen Osmanlı tarihi hakkında en çok merak edilen soruları soruyor, yediden yetmişe herkese ulaşan ve tarihi günümüze taşıyan üslubuyla göz dolduran Talha Uğurluel, bu sorulara konuyla alakalı hiçbir yerde bulunmayan görseller eşliğinde cevap veriyor.

* Osmanlı’nın kuruluş döneminde düşünceleriyle hem halkı hem de yönetimdeki kişileri derinden etkileyen Mevlana ve Ahi Evran’ın hayatları…

* Osmanlı Beyliği’nin en önemli kadın liderlerinden Hayme Ana’nın yönetimdeki yeri ve önemi…

* Harmankaya Tekfuru Köse Mihal’in Osmanlı’nın kurucusu Osman Gazi ile bağlantısı ve Osmanlı tarihindeki yeri…

* Orhan Gazi’nin, tahtı tacı reddeden oğlu Rumeli Fatihi Süleyman Paşa’nın cihatla geçen yaşamı…

* Osmanlı’nın “first lady”lerinin yetiştiği Harem ve yönetici ekibin yetiştiği Enderun hakkında hiç bilinmeyen gerçekler…

* Topkapı Sarayı duvarlarındaki yazılar ve anlamları…

* Osmanlı sarayının en önemli görevlileri; Dârüssaâde ağası, akağalar ve karaağalar ve günümüze kalan hayır eserleri…

* Osmanlı toplumunda insanların kimlikleri görünüşlerinden nasıl belli oluyordu?

* Tanzimat sonrasında değişen ve Batılılaşan kıyafetler…

* Sürgün gibi görünen Osmanlı iskân politikasının tüm detayları…

* Osmanlı yönetim sisteminde bütün kararları padişah tek başına mı alıyordu?

gibi birçok konu, benzersiz görsel sunum eşliğinde Osmanlı’nın Şifreleri kitabında…


Yorum Sayısı: 13

Osmanlı üzerine binlerce kitap var, bu kitap bunların arasından nasıl sıyrılacak merak ediyorum. Daha önce söylenmemiş şeyleri de söylüyorsa, gerçekten ismi gibi şifreleri çözüyorsa ne âlâ... Okuduktan sonra tekrar yorum yapmak üzere...

G
Gürkan Temizel  -   11.02.2016

akıcı bir kitap olmuş tavsiye edrim.

Y
Yusuf  -   11.02.2016

Kitap ikilinin yaptığı televizyob programlarının deşifresi. Ama editöryal açıdan düzgün bir filtreden geçmiş. Sürükleyici, merak uyandırıcı, ufuk açıcı bir kitap. Tarihçi Uğurluel konusuna hakim ve gazeteci Özgen dersini iyi çalışmış. Tebrikler.

A
Ahmet Öksüz  -   11.02.2016

Talha Uğurluel ve Cansu Canan Özgen'den Osmanlı Devleti'nin doğru anlaşılması adına ortaya konmuş bir şaheser. Oldukça da akıcı olan bu kitap kafalardaki tüm sorulara cevap niteliğinde ayrıca.

B
Burak Arıncı  -   11.02.2016

Eğlenceli bir kitap. Kesinlikle okuyun. Osmanlı hakkında genel şeyleri hepimiz biliyoruz, ama bu kitapda sohbet tadında detaylar, bilinmeyen yönler, ilginç gerçekler ezber bozan bir şekilde gün yüzüne çıkıyor. Harem hakkında bildiğimiz bir çok şeyin yanlış olduğunu öğrendim.

F
Fatih Akın  -   11.02.2016

Talha Uğurluel'in diğer kitaplarını büyük bir keyifle okumuştum. Resimli anlatım ve akıcı üslup kullanılan bu kitap okumaya değerlidir. Osmanlının bilinmeyen yönlerini bulmak çağımıza ışık tutmaktır.

Z
Zeynep Eriman  -   13.02.2016

Diziler yerine böyle kaliteli kitaplardan öğrenebilse keşke çocuklar tarihimizi...

F
Fyz Blgc  -   29.02.2016

Kitaba ilgiyi artırmak için son yılların dillere peleseng olan "... nın Şifreleri", "... nın Sırları" adlarından isim seçilmesi yeterli olmamış.

H
Hasan Aksoylu  -   27.02.2016

Tarih kokan bir kitap harika

F
Feyza Nur Yılmaz  -   24.02.2016

Programlarını severek takip ettiğim muhteşem ikili İnsanı bilgiye doyuruyorlar. Kitaba gelince mutlaka alın insanı şaşırtacak bilgilerle dolu.

H
Hasan Karakaya  -   16.02.2016

Talha Uğurluel ve Cansu Canan Özgen, Osmanlı’nın Şifreleri eserinin içeriğinde ele alınan konuların altı ayrı başlık halinde incelenmesi ve Cansu Canan Özgen tarafından sorulan sorulara Talha Uğurluel tarafından cevap verilmesi okurların, konuları kavramasında çok yardımcı oluyor. Eseri okurken bir açıkoturum programı izlediğiniz hissine kapılıyorsunuz. Ancak sorulan sorulara verilen cevapların kısa olması okurları pek tatmin etmeyecektir. Okurların, bu eserin içeriğinde en çok hoşuna gidecek...devamını oku

Ö
Özge Taşçı  -   25.06.2016

Osmanlı'yı anlatan kitapların çoğu en azından benim açımdan sıkıcıydı.Ancak bu kitap bütün önyargılarımı alt üst etti çok başarılı.

D
Dorukan Uysal  -   23.04.2016

Bir çırpıda merakla okunan anlaşılır bol resimli bir kitap. Tarihin arkasındakileri merak edenlere tavsiye edilir. Sadece daha çok şey bekledim bir kitaba yetemeyecek kadar başlık var. Kitabın devamı gelir.

Ö
Öznur Çevik  -   22.03.2016