Ot Dergisi Cilt: 3

Ot Dergisi Cilt: 3

Sayı 9-12
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

İnsanlar, günümüzde sıklıkla moda dergilerini ve ünlülerin neler yaptığı ve nelerle ilgilendiği yönünde yayın yapan dergileri daha çok takip etmektedir. Bu durumda, toplumdaki kültür seviyesinin ne kadar düşük olduğunun bir göstergesidir. İnsanlar, moda dergileri üzerinden modayı takip etmekle ve etrafındaki insanlara, bu yılın trendlerini saymakla kültürlü olduklarını düşünecek kadar zavallı hale getirilmiştir. Bunun suçu ise eğitim sistemimizde olduğu kadar anne ve babaların, çocuklarını yetiştirme tarzında da vardır. Çocuklarını, küçük yaşlarda okumaya yönlendirmeyen anne ve babalar, evlatlarını yaşamın karanlık tarafının içerisine atmaktadır. Ot Dergisi Cilt 3, diğer sayılarında olduğu gibi zengin içeriğiyle okurlarıyla buluşuyor. Okumaya doyamayacağınız ve okudukça, bir daha okumak isteyeceğiniz konularıyla ufkunuzu açacaktır. Bu nedenle insanlar, moda ve ünlülerin hayatlarını takip eden dergileri okuyarak beyinlerini köreltmek yerine böyle dergileri okuyarak ufuklarını açmalıdırlar.  

Bazı dergiler vardır ki okuduktan sonra bir kitap okumuş gibi devamlı elinizin altında olması için kütüphanenize korsunuz. Ot Dergisi Cilt 3, tamda bu tanıma uygun bir dergidir. Bu dergiyi okuduğunuz zaman bundan sonraki sayılarını takip etmek için içinizde kendiliğinden bir istek oluşacaktır. Çünkü bu dergiyi, hayatınızda nefes alabildiğiniz bir liman gibi göreceksiniz. Bir sonraki sayısının çıkarak size nefes aldırması için zamanın çabuk geçmesini bile isteyeceksiniz. Bu sayının içeriğinde yer alan Ahmet Kaya’nın, bana kıyacaklar yar kısmından Ahmet Kaya’yı seven ve sevmeyen herkes etkilenecektir.

Şimdiki nesil bilmez ama eskiden neredeyse her evde bir ansiklopedi, ciltler halinde bulunurdu. Ot Dergisi Cilt 3 sayısını okuduktan sonra yaşama bakış açınızda yeni pencereler açıldığını fark edecek ve bu derginin bütün ciltlerini kütüphanenizde biriktirmek isteyeceksiniz. Dergi, bu sayısında 9 – 12 arası ile okurlarıyla buluşuyor. Bir toplumun kültür seviyesini kitap satış oranları kadar satılan dergilerin içerikleri de belirlemektedir. Bir toplumda Ot Dergisi gibi içerik olarak zengin dergilerin satış oranı düşükse ve bunun karşılığında moda dergileri gibi içerik olarak fakir dergilerin satış oranları yüksekse o toplumun eğitim sisteminde dolayısıyla da yeni neslin yetişmesinde büyük sıkıntılar var demektir.

Bu ürün için ilk yorumu siz yapın.