Oyun Takvimi 2017

Oyun Takvimi 2017

Her Güne Bir Oyun
  • Geçici olarak temin edilemiyor
Bu kitabı e-kitap olarak okumak isterseniz, yayıncıya talebinizi iletebilmemiz için tıklayınız.

Önümüzde tam 365 gün var. 365 muhteşem gün.


Eğer, her günden sadece bir anı dondurup saklamam mümkün olsaydı, yani çiçek kurutur gibi kurutabilseydik eğer zamanı ya da kışlık reçel hazırlar gibi eritip kavanozlayabilseydik veya ne bileyim, işlemeli mendillere sarıp kaldırabilseydik; ben her günden, çocuklarımın güldüğünü gördüğüm o anı alıp saklamak isterdim. Birlikte oynanan bir oyundan, birlikte yapılan bir sohbetten, birlikte geçen bir zaman diliminden sonra karşılarına geçip gözlerindeki o bakışları kalbime kaydettiğim anları saklamak isterdim.


Bu takvim, bütün bir yıl boyunca bana ve size yardımcı olsun diye… Çocuklarımızın bizden istediği şey aslında pahalı ve renkli oyuncaklar değil… Çeşit çeşit kurslar, oyun alanları, etkinlik merkezleri, çizgi filmler vs. değil… Aslında sadece bize ihtiyaçları var. Birlikte geçecek kısa ama dopdolu anlara, göz göze geldiğimizde kendilerini önemli hissettikleri anlara ihtiyaçları var.


Her gün için bir kısa mutluluk anı var bu takvimde. Önerilerin altına iki küçük kutucuk koyduk. Oynayınca birlikte gidip işaretlemeniz için. Böylece yıllık bir performans değerlendirmesi yapabilirsiniz. Diğer kutucuğa 5 üzerinden puan verebilirsiniz. Sevdiğiniz oyunları daha sonra tekrar oynarsınız böylelikle. Bu oyunları oynamak ve birlikte gidip işaretlemek keyifli bir rutine dönüşebilir evinizde. Yalnız siz gizlice bir gün önceden bakın, ertesi gün için hazırlık yapmanız gerekiyorsa yapın.


Ve tüm çocuklar adına, ufak bir ricam var sizden. Oynamak için oynamayın. Kendinizi vererek, orada bulunmanızın tadını çıkararak, eğlenerek oynayın. Anlıyorlar…


Şermin Çarkacı


Oyuncu Anne

Oyuncu Anne

Şermin Çarkacı

12,42 TL
Ev Yapımı Sihirli Değnek

Ev Yapımı Sihirli Değnek

Şermin Çarkacı

14,49 TL
Başlarım Şimdi Anneliğe

Başlarım Şimdi Anneliğe

Şermin Çarkacı

11,73 TL
Çok Hayal Kuran Çocuk

Çok Hayal Kuran Çocuk

Şermin Çarkacı

17,02 TL
Dedemin Bakkalı

Dedemin Bakkalı

Şermin Çarkacı

18,75 TL
Yorum Sayısı: 4

Tabiki emeğe saygımız var ama burada ciddi bir emekten bahsetmek olanaksız. Sanki 365 günü doldurmak için her yola başvurulmuş. Yok kibritten telefon yapın konuşun, yok kış uykusuna yatan hayvanlardan bahsedin. Yani kış uykusuna yatan hayvanlardan bahsetmenin neresi etkinlik, tam bir hayal kırıklığı. hele çevrenizde okul öncesi öğretmeni varsa size nasıl güleceklerini tahmin bile edemezsiniz!

M
Mehmet Yıldız  -   17.02.2016

en azından etkinliğe bir başlangıç noktası elde edilebilir diye düşünüyorum . orada yazan şeyi geliştirip uygulayabilirsiniz. bu açıdan bakıldığında çok yararlı olduğunu düşünüyorum . ve oyuncu anne kitabını da tavsiye ederim

A
Ayşegül Beyazsakal  -   11.03.2016

her gün yeni bir oyun düşünmek zorunda kalmak istemiyorsanız muhakkak alınması gerekiyor. aynı zamanda oyunlar çok masrafsız ve çocuklar inanılmaz eğleniyor.

Ö
Özlem Dayı  -   12.02.2016

Şermin Çarkacı, Oyun Takvimi 2016 içerisinde yer alan oyunlara özellikle çocuklar bayılacaklardır. Babalar, çocuklarının kahırlarını fazla çekmezler ama anneler, bu konuda çok vefakardırlar. Vefakar anneler, çocukları ile oyun oynayarak hem onlarla eğlenceli vakit geçirmek hem de onları oyalamak isterler. Ama çoğu zamanda ne oynasak ki diye kara kara düşünürler. İşte bu takvim, vefakar annelerin bu derdine derman oluyor. Çünkü bu takvimin içerisinde her gün için bir oyun var ve anneler, bu...devamını oku

P
Pelin Çığlık  -   25.06.2016